W dniu 16 maja 2023r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do testu trzecioklasisty, który został przygotowany w celu określenia stopnia opanowania przez uczniów kluczowych umiejętności w zakresie edukacji polonistycznej, matematycznej oraz przyrodniczej na koniec I etapu edukacyjnego. Test Umiejętności Trzecioklasisty przygotowało wydawnictwo Operon. Jego wyniki uczniowie poznają w najbliższym czasie.
Test Umiejętności Trzecioklasisty
Wycieczka na Farmę Kalina
- 97
W dniach 10-12 maja uczniowie z klas 3-8 uczestniczyli w wycieczce na Farmie Kalina. Zajęcia odbywały się w ramach Zielonej Szkoły. Były to 3 dni pełne wrażeń.
Instruktorzy przygotowali dzieciom mnóstwo atrakcji. Nasi uczniowie brali udział w baloniadzie, pływali kajakami, rowerkami wodnymi, piekli ciasteczka z uczestniczką MasterChefa, grali w paintball laserowy, wędkowali, przechodzili park linowy, zjeżdżali na tyrolce, majsterkowali, brali udział w zajęciach ceramicznych. Poza tymi atrakcjami dzieci uczestniczyły w różnych grach zespołowych, m.in. terenowej grze planszowej, tańcach, zabawie w mafię. Ostatniego wieczoru nie zabrakło też ogniska z kiełbaskami.
Z wycieczki wszyscy wrócili niezmiernie zadowoleni i zapowiedzieli, że za rok wracamy na Farmę Kalinę.
POWIATOWE ELIMINACJE DO OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYCH
- 16
08.05.2023 r. w miejscowości Stepnica, odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, dla uczniów szkół podstawowych. W eliminacjach udział wzięło 19 szkół powiatu goleniowskiego, które reprezentowane były przez 96 uczestników.
Głównym celem Turnieju są szeroko pojęte działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Powiatowe eliminacje pozwoliły na popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego oraz podniesienie umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Otwarcie powiatowych eliminacji odbyło się na Sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Stepnicy. 96 uczestników musiało zmierzyć się z testem wiedzy z zakresu ruchu drogowego. Po ukończeniu testu, uczestnicy przechodzili przez praktyczne części eliminacji. W etap praktyczny wchodziły zadania z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, pokonanie toru z przeszkodami oraz przejechanie miasteczka rowerowego. Uczestnicy reprezentowali swoje szkoły w grupach 3 i 4 osobowych, a ich głównym zadaniem było popełnienie jak najmniejszej ilości błędów na każdym etapie eliminacji.
Uczestnicy podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe.
Grupa I reprezentowana była przez uczniów szkół podstawowych w kategorii wiekowej do lat 12. W tej grupie znalazło się 13 szkół, które walczyły o uzyskanie jak najlepszych wyników.
Grupa II reprezentowana była przez uczniów szkół podstawowych w kategorii wiekowej powyżej lat 12. W tej grupie udział wzięło 15 szkół, które również walczyły o uzyskanie wspaniałych i satysfakcjonujących wyników.
W grupie I uczniowie, którzy reprezentowali szkoły osiągnęły następujące miejsca:
1 m-ce zajęła Szkoła Podstawowa w Strzelewie:
Lena Dobruchowska
Kaja Bortnik
Kacper Skubała
Nikodem Warcholiński
2 m-ce zajęła Szkoła Podstawowa w Dębicach
3 m-ce zajęła Szkoła Podstawowa w Osinie
Nagrodę indywidualną dla najlepszego zawodnika uzyskała uczennica z naszej szkoły Lena Dobruchowska.
Nagrodę indywidualną za uzyskanie najlepszego wyniku z testu wiedzy uzyskała Kaja Bortnik.
W grupie II uczniowie naszej szkoły zajęli 11 miejsce.
WYCIECZKA NA LOTNISKO
- 13
Dn. 8 maja uczniowie klas 0-III mieli okazję przyjrzeć się z bliska jak wygląda praca w Porcie Lotniczym Szczecin-Goleniów. Zobaczyli nie tylko, jak prezentują się z bliskiej odległości startujące i lądujące samoloty, ale też jak wyglądają miejsca na co dzień niedostępne dla pasażerów. Dowiedzieli się, na czym polegają zadania straży granicznej, obejrzeli robota pirotechnicznego, rozbrajającego walizkę, która pozostawiona bez opieki, może stanowić zagrożenie dla pasażerów i obsługi lotniska. Przeszli przez bramkę kontroli bezpieczeństwa, oraz mieli okazję odwiedzić strażaków z Lotniskowej Straży Pożarnej. Uczniowie dowiedzieli się, jak wielu przedstawicieli różnych zawodów musi być zatrudnionych na lotnisku, żeby mogło ono sprawnie funkcjonować. Dziękujemy Straży Granicznej w Szczecinie za zorganizowanie prelekcji i zwiedzania lotniska, które sprawiło wszystkim wielką radość i pozostawiło niezapomniane wrażenia.
Apel upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja
- 2
28 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podczas apelu uczniowie przypomnieli jak ważne było to wydarzenia dla naszej ojczyzny. Wiadomości historyczne przeplatane były pieśniami patriotycznymi, wierszami oraz krótkim filmem. Uczniowie młodszych oraz starszych klas mieli również okazję sprawdzić swoją wiedzę historyczną odpowiadając na zagadki związane z naszą ojczyzną.
Gratulujemy wszystkim ogromnej wiedzy!
„Nowogardzki Dzień bez Przemocy”
- 8
W dniu 30 kwietnia obchodzony jest „Nowogardzki Dzień bez Przemocy” oraz „Dzień Sprzeciwu wobec Bicia dzieci”. Uczniowie klas 0-3 wraz z pedagogiem szkolnym przyłączyli się do akcji, zorganizowanej przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowogardzie.
ŁĄCZĄ NAS DRZEWA
- 6
Lasy Pamięci Jana Pawła II to inicjatywa leśników podjęta w ramach ogólnopolskiej akcji „Łączą nas Drzewa” . Jest ona wyrazem wdzięczności Polaków dla świętego Jana Pawła II, który szukał głosu Boga w polskich lasach i podkreślał, że szacunek dla przyrody sprzyja rodzeniu się solidarności między ludźmi. 21 kwietnia uczniowie klas II i VI wraz z opiekunami, uczestniczyli w tym wydarzeniu, gdzie mieli okazję posadzić młode sadzonki w miejsce wyciętych drzew. Na zakończenie dnia w obiekcie „Zielona Kuźnia” w Płotkowie odbyło się spotkanie integracyjne wszystkich uczestników akcji.
20.04.2023r. Wizyta Państwa Kaczmarków – leśniczych z Nadleśnictwa Nowogard
- 12
W czwartek naszą szkołę odwiedzili państwo Natasza i Marek Kaczmarek, żeby opowiedzieć nam o swojej życiowej pasji – zawodzie leśniczego.
Państwo Kaczmarkowie opowiedzieli o tym, że wiosną leśniczy sprawuje nadzór nad sadzeniem lasu. Musi również dopilnować, by wykonane zostały tzw. pasy przeciwpożarowe, które pomagają chronić las przed pożarem. Latem i jesienią leśniczy sprawdza posadzone wiosną uprawy, czy są drzewka, które się nie przyjęły i trzeba na ich miejsce posadzić nowe. Do zadań leśniczego należy również opieka nad zwierzyną leśną, szczególnie zimą, gdy zwierzyna ma mało pokarmu. Leśniczy kontroluje także stan zdrowotny zwierzyny leśnej i pilnuje, by kłusownicy nie zakładali wnyk i nielegalnie nie polowali oraz wykonuje wszystkie zadania i czynności, które nie dopuszczają do łamania prawa na terenie lasu. Młodsze dzieci otrzymały książeczki, w których wykonywały zadania o lesie, natomiast starszym uczniom pan Marek zaprezentował sprzęt, którym posługuje się w pracy leśniczego.
„ZWIEDZAJ ŚWIAT”
W kwietniu 2023 r. w Szkole Podstawowej w Strzelewie został zorganizowany międzyszkolny konkurs językowo-plastyczny „Zwiedzaj świat”, skierowany do uczniów klas I – III szkół podstawowych gminy Nowogard. Na konkurs wpłynęło łącznie 26 prac plastycznych. Komisja przyznała następujące nagrody:
- I miejsce – Sebastian Jakubiak – kl. II SP Nr 4 Nowogard
- II miejsce – Maja Drzewiecka – kl. III SP Wierzbięcin
- III miejsce – Rafał Radel – kl. I SP Strzelewo
- Wyróżnienia:
Maja Hajduk – kl. III SP Nr 4 Nowogard
Nela Michalczuk – kl. III SP Strzelewo
Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy!
Góra Grosza
Nasza szkoła przystąpiła do XXIII edycji akcji „Góra Grosza”. Pomysłodawca akcji, Towarzystwo Nasz Dom, za zebrane pieniądze organizuje pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną opiekę dla potrzebujących dzieci i rodzin na terenie całej Polski. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć cegiełkę na ten szczytny cel. Zebraliśmy prawie 20 kg monet, co odpowiada kwocie 192,30 zł. Pieniądze policzone przez uczniów ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wysłane zostały do organizatora akcji. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.
31.03.2023r. ZAWÓD STRAŻAK
- 7
Kolejne zajęcia w ramach programu innowacyjnego „Kim będę kiedy dorosnę – poznajemy zawody”, były związane z zawodem strażaka. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat pracy strażaka, która jest osobą wykonującą czynności ratowniczo-gaśnicze podczas różnego rodzaju zdarzeń, głównie podczas pożarów w celu ratowania życia, zabezpieczenia obiektów, minimalizacji szkód materialnych. Podczas zajęć dzieci oglądały film edukacyjny o straży pożarnej, rozwiązywały zagadki związane z tym zawodem, odgrywały rolę strażaków, przypomniały także numery alarmowe.
Dzień Otwarty w Zespole Szkół Nr. 1
- 5
Dnia 30 marca uczniowie klasy VIII uczestniczyli w Dniu Otwartym w Zespole Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Nowogardzie. Mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą tej szkoły, oglądając prezentację, zwiedzając stanowiska przygotowane przez poszczególne klasy o różnych profilach, a także zwiedzając warsztat, gdzie nabywają umiejętności przyszli mechanicy samochodowi. Przed uczniami trudny wybór dalszej ścieżki kształcenia, być może wizyta w ZS Nr 1 pomoże im podjąć decyzję dotyczącą ich przyszłości.
ZABAWY SENSOPLASTYCZNE
- 6
Kolejną masą, jaką kreatywnie bawili się uczniowie klas 1 i 2 w ramach Innowacji Pedagogicznej „ZABAWY SENSOPLASTYCZNE” była piankolina. Wykonana z mąki ziemniaczanej, pianki do golenia i płynu do naczyń okazała się bardzo gładka i przyjemna w dotyku. Zabawa była znakomita już od samego początku wyrabiania masy. Dodatkowym atutem był „męski” zapach pianki do golenia. Oprócz zmysłu dotyku, uaktywniony więc został zmysł węchu, a dzięki dodatkowy barwnika – zmysł wzroku.
1 DZIEŃ WIOSNY
- 32
21 marca w naszej szkole odbył się Rodzinny Dzień Wiosny. Tego dnia nauczyciele, rodzice i uczniowie wspólnie świętowali nadejście długo oczekiwanej wiosny. Dzień był pełen atrakcji - wykonywaliśmy Marzannę, grzechotki, plakaty o wiośnie, z którymi udaliśmy się na spacer po wsi. Następnie przy ognisku piekliśmy kiełbaski, braliśmy udział w turnieju wiedzy o wiośnie i karaoke. Dzieci z młodszych klas wraz z rodzicami malowali wiosnę na folii oraz sadzili bratki w ogródku szkolnym.
Dzień Matematyki
- 4
Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom odmiany w nauce matematyki. Świętowanie dnia Królowej Nauk stało się już tradycją w naszej szkole. Uczniowie klas IV – VIII wykonywali plakaty dotyczące obchodzonego Święta Matematyki. Następnie wycinali i układali tangramy i jajko Kolumba. Poznali również historię tych układanek logicznych. Zajęciom towarzyszyły gry i zabawy matematyczne. Dzień ten miał na celu ukazać, że matematyka może być przyjemna i dawać dużo radości.
Zakończenie modułu II – innowacja pedagogiczna „Czytam z klasą – IV edycja”
- 12
Zakończenie moduł II w klasie III, to wspólne przeżywanie przygód bohaterów lektury „Afryka Kazika”, autora Łukasza Wierzbickiego. Uczniowie wykonali przepiękne prace plastyczne, samodzielnie wykonali przepiękne Lapbooki. Na koniec uzupełniliśmy swoje lekturniki .
Przed nami moduł III.
Zajęcia z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie
Jesteśmy uczniami I Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie, bierzemy udział w praktycznej, ogólnopolskiej Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii, w której ramach organizujemy projekt społeczny Problemy pokolenia Z. Przygotowalismy i omówiliśmy w interesującej i przystępnej formie, główne problemy nastolatków XXI wieku, czyli depresję, nałogi, zaburzenia w odżywianiu. Nasza prezentacja zawierała również sposoby zapobiegania problemom nastolatków. W dniu 30.01 przekazaliśmy tą wiedzę uczniom Szkoły Podstawowej w Strzelewie.
Spotkanie zakończyło się testem na temat "Wiedzy o problemach pokolenia Z". Uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki, otrzymali dyplomy i nagrody. Dziękujemy za spotkanie
06.03.2023r. Wizyta w gospodarstwie rolnym
- 19
Dzięki uprzejmości pani Renaty i pana Ireneusza ze Strzelewa, dzieci z OP i klas I – III, miały możliwość odwiedzić gospodarstwo rolne i zapoznać się z zawodem rolnika. Uczniowie zobaczyli z bliska zwierzęta hodowlane, takie jak krowy, byki i kury. Duże zainteresowanie wzbudziły ule oraz przejażdżka traktorem. Zwieńczeniem wizyty była degustacja pysznego miodu.
Dzień Języka Ojczystego
- 4
Dnia 28 lutego uczniowie klas 4-8 wzięli udział w nietypowych lekcjach języka polskiego związanych z obchodami Dnia Języka Ojczystego. Podczas zajęć dzieci miały za zadanie rozwiązać kilka zadań dotyczących naszego języka, m.in. dokończyć przysłowia, poprawić związki frazeologiczne, zastanowić się nad poprawną formą wyrazu czy też zmierzyć się z „łamańcem językowym”. Wykonywane były również plakaty pod hasłem „stop wulgaryzmom”. W zadaniach najlepsi okazali się uczniowie z klasy 8, za nimi znaleźli się uczniowie z klasy 5, a trzecie miejsce zdobyła klasa 6.
Rekrutacja!!! Serdecznie ZAPRASZAMY !!!
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie