Uczniowie klasy I i II bawili się dziś cieczą nienewtonowską. Co to takiego? Brzmi naukowo, a to zwykła mąka ziemniaczana, która w połączeniu z wodą tworzy masę o zaskakujących właściwościach - z jednej strony ciecz jest lejąca, z drugiej strony - zgnieciona lub uderzona robi się naprawdę twarda. Już przy pierwszej zabawie dzieci doświadczyły, że ugnieciona przez nich kuleczka zaczyna się przelewać przez palce, kiedy trzymają ją w dłoniach. Takie ugniatanie, przelewanie to również wspaniała zabawa sensoryczna. Dzieci bawiły się i eksperymentowały z cieczą poznając jej właściwości. Naprawę szkoda było kończyć zabawę!
ZABAWY SENSOPLASTYCZNE
- 9
Warsztaty profilaktyczne w klasach 7 i 8
W dniu 6 grudnia 2023 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne zrealizowane przez Małopolskie Centrum Profilaktyki w Krakowie. Warsztaty przeprowadził pan Radosław Cyburt. Tematyka warsztatów dotyczyła uzależnienia od alkoholu, narkotyków i uzależnień behawioralnych.
ZDROWO i SPORTOWO - zima
- 23
„Zima lubi dzieci najbardziej na świecie…”, a dzieci uwielbiają słonko, mróz i zabawy na śniegu. Dlatego korzystając z uroków zimy, uczniowie z klas I - III oraz IV - VIII wybrali się dzisiaj na dwór i zamienili salę gimnastyczną na prawdziwe, zimowe szaleństwa na śniegu.
Było super! Pogoda dopisała, sprzęt był przygotowany, śnieg – sypki, sanki przygotowane do jazdy. Zabawom nie było końca – dzieci jeździły na sankach, robiły śniegowe tunele oraz aniołki na śniegu.
Zobaczcie jak się bawiliśmy.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, obchodzony co roku 5 grudnia, jest świętem ustanowionym przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1985 roku. Ten wyjątkowy dzień jest okazją, by pokazać jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w bezinteresowną pracę na rzecz innych oraz podziękować wszystkim, którzy dobrowolnie działają na korzyść potrzebujących. W naszej szkole odbył się apel upamiętniający Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, który przygotowali uczniowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariatu. Wolontariusze podczas swojego występu przybliżyli ideę wolontariatu oraz wyjaśnili, kim jest wolontariusz. Opowiadali także o działaniach, jakie można wykonywać na rzecz innych. Apel był także znakomitym momentem dla samych wolontariuszy, by pochwalić się zrealizowanymi już inicjatywami. Wszystkim wolontariuszom dziękujemy za współpracę i zaangażowanie, za Wasze wielkie serca, za to, że poświęcacie swój czas. Życzymy wytrwałości i dużo satysfakcji z tego wspaniałego działania, ale także sukcesów w realizacji własnych planów i zamierzeń.
DZIEŃ GLEBY
- 8
Światowy Dzień Gleby obchodzony jest 5 grudnia, by uczcić rolę gleby jako kluczowego komponentu środowiska przyrodniczego i niezbędnego czynnika warunkującego przetrwanie i dobrobyt ludzkości. Święto zbiega się z niedawno realizowanym na lekcji geografii tematem „Gleby w Polsce” i z tej okazji uczniowie klasy 7 wykonali słodkie i pachnące profile glebowe w słoikach. Efekty ich pracy zostały z apetytem skonsumowane.
Światowy Dzień Pluszowego Misia
- 25
25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji uczniowie klas 0-3 przynieśli do szkoły swoje ukochane misie. Podczas zajęć rozwiązywali zagadki, śpiewali piosenki, tańczyli oraz jedli przysmak wszystkich misiów, czyli bagietkę z miodem. Miękki, puchaty bohater wielu książek i filmów, miś do przytulania, który daje poczucie bezpieczeństwa, często jest dla dzieci najlepszym przyjacielem, któremu można powierzyć najskrytsze tajemnice.
Wycieczka klas 4-8 do Opery na Zamku w Szczecinie
- 15
Dnia 20.11.2023 r. uczniowie z klas 4-8 uczestniczyli w wycieczce do Opery na Zamku w Szczecinie. Celem wycieczki było zwiedzanie budynku opery. Uczniowie mieli okazję poznać jak wygląda praca artystów opery oraz innych pracowników, którzy przyczyniają się do tego, aby sztuka mogła być wystawiona na scenie. Zwiedzali też pomieszczenia, w których odbywają się próby orkiestry, tancerzy baletowych oraz innych artystów. Wycieczka była bardzo udana.
XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
- 11
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia akcja edukacyjna organizowana przez Wydawnictwo Karty Grabowskiego odbyła się w naszej szkole 17 listopada 2023 roku .
Celem przedsięwzięcia było przypomnienie sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Młodzież miała okazję nadrobić "tabliczkowe" zaległości po wakacjach. Akcje poprzedzał pokaz prezentacji na temat akcji, historii tabliczki mnożenia oraz zastosowania jej w życiu codziennym. „Egzamin” opierał się na wylosowaniu pytań spośród losów o różnym stopniu trudności. Każdy, kto prawidłowo odpowiedział na 5 pytań z losu otrzymał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz certyfikat. Było to przepustką do wzięcia udziału w łamigłówkach matematycznych organizowanych na lekcjach matematyki.
Międzyszkolny konkurs plastyczno – przyrodniczy ,, Grzyby naszych lasów”
W miesiącu październiku został zorganizowany przez nauczycieli p. E.Rapę i p. J. Barczak międzyszkolny konkurs plastyczno – przyrodniczy , "Grzyby naszych lasów” dla klas IV- VI. Termin nadsyłania prac wyznaczony był do 30. 10 2023r. Na konkurs wpłynęły 52 prace plastyczne ze szkół: SP nr 4 Nowogard, SP nr1 Nowogard, SP nr 2 Nowogard, SP Orzechowo, SP Żabowo, SP Strzelewo.
W dniu 13.11.2023r. komisja w składzie E. Rapa i J. Barczak przyznała:
I miejsce – Aleksandra Januszonek kl. V , SP nr 2 w Nowogardzie
II miejsce – Zuzanna Paś kl. VI, SP Orzechowo
II miejsce – Marcel Lewandowski kl. IV , SP Strzelewo
III miejsce- Maja Hajduk kl. IV , SP nr 4 w Nowogardzie
III miejsce – Bianka Król kl. V , SP nr 4 w Nowogardzie
Wyróżnienia: Jakub Sośnicki kl. VI , SP Orzechowo
Błażej Kurzyński kl. IV , SP Orzechowo
Małgorzata Motała kl. V , SP nr 1 w Nowogardzie.
Gratulujemy laureatom!
Wszystkim uczestnikom konkursu i opiekunom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.
Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego pt. „Jesień nie musi być szara”
W październiku br. zorganizowano w naszej szkole Gminny konkurs plastyczny pt. „Jesień nie musi być szara”. Jego adresatami byli uczniowie klas I-III oraz „zerówek” szkół i przedszkoli gminy Nowogard. Na konkurs wpłynęło łącznie 171 prac, w tym 149 prac z klas I-III i 22 prace z oddziałów „0”. Komisja wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach:
Oddziały „0”
I miejsce – Anna Helwich – Przedszkole Nr 1 Nowogard
II miejsce – Julia Grzeszczuk – Oddział Przedszkolny SP Strzelewo
III miejsce – Nadia Bakalarczyk – Przedszkole Nr 1 Nowogard
wyróżnienie – Kuba Burzyński – Oddział Przedszkolny SP Długołęka
Klasy I-III
I miejsce – Szymon Wójcik – kl. III SP Błotno
II miejsce – Mikołaj Werner – kl. I SP Orzechowo
III miejsce – Marcel Wrona – kl. II SP Długołęka
wyróżnienia: Maja Słomka – kl. III SP Strzelewo, Zofia Cyboroń – kl. I SP Nr 3 Nowogard
Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Serdecznie gratulujemy!
Uroczysty apel upamiętniający 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości
- 3
Dnia 10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas uroczystości uczniowie z klas 4-6 przypomnieli wydarzenia historyczne, które doprowadziły Polskę do upragnionej wolności. Nie zabrakło patriotycznych wierszy i pieśni. O godzinie 11.11 uczniowie oraz nauczycieli odśpiewali hymn państwowy. Jest to coroczna akcja pod hasłem „Szkoła do hymnu” organizowana przez MEN.
Podpisanie umowy na wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy hali sportowej.
9 listopada w naszej szkole, w obecności pracowników urzędu, nauczycieli, rodziców oraz uczniów, burmistrz Robert Czapla podpisał umowę na wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy hali sportowej.
Laptopy dla klasy IV
- 1
9 listopada, z rąk burmistrza Nowogardu Roberta Czapli, uczniowie klasy 4 naszej szkoły otrzymali sprzęt komputerowy, który, jak zapewnił burmistrz, wykorzystywać będą mogli w dowolny sposób, przechodzą one bowiem na ich własność.
Mistrzostwa Powiatu Goleniowskiego Szkół Podstawowych w tenisie stołowym dziewcząt w ramach ID
- 17
W dniu 08.11.2023 r w Szkole Podstawowej w Stepnicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Goleniowskiego Szkół Podstawowych w tenisie stołowym dziewcząt w ramach ID. Do rywalizacji w Igrzyskach Dzieci Szkolnej stanęło pięć szkół z terenu powiatu goleniowskiego. Nasze uczennice w składzie Lena Dobruchowska i Martyna Królik zajęły II miejsce. Serdecznie GRATULUJEMY.
Mistrzostwa Powiatu Goleniowskiego Szkół Podstawowych w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt w ramach IMS
- 28
W dniu 07.11.2023 r w Szkole Podstawowej w Stepnicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Goleniowskiego Szkół Podstawowych w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt w ramach IMS. Do rywalizacji w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej stanęło pięć szkół z terenu powiatu goleniowskiego u dziewcząt oraz sześć zespołów chłopców. Nasi uczniowie w składzie, chłopcy :Bartosz Tomczyk, Oskar Kurowski oraz dziewczynki Gabriela Bortnik i Weronika Solarska, zajęli odpowiednio: chłopcy III oraz dziewczynki II miejsce. Serdecznie GRATULUJEMY.
„Zdrowo i Sportowo”
Szkoła przystąpiła do kolejnego programu „Zdrowo i Sportowo”, koordynatorem programu jest Pani Justyna Barczak
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
- 8
Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat. Bawią rozweselają i uczą, wzbogacając naszą wyobraźnię. Dnia 3 listopada uczniowie klas 0-III obchodzili „Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”, który zbiega się z rocznicą urodzin Walta Disney`a, przypadająca 5 listopada. Podczas zajęć dzieci odgadywały zagadki, wzięły udział w królewskim torze przeszkód, królewskim balu oraz poczęstunku. Wszyscy przebrani za bohaterów swoich ulubionych bajek, radośnie uczestniczyły w przygotowanych atrakcjach.
Święto zmarłych w innych krajach
- 1
Dzień Wszystkich Świętych jest obchodzony niemalże we wszystkich chrześcijańskich krajach na całym świecie. Dn. 3 listopada, w ramach programu innowacyjnego "Magic hands" dzieci zapoznały się ze zwyczajami związanymi z upamiętnieniem zmarłych członków rodzin i przyjaciół w krajach anglojęzycznych i Meksyku i porównali je z polskimi zwyczajami. Na koniec zajęć uczniowie wykonali maski i prace plastyczne związane z tym pięknym świętem.
ZABAWY SENSOPLASTYCZNE
- 13
W ramach kolejnych zajęć z programu „Zabawy sensoplastyczne” uczniowie klasy II i III wykonali własne gniotki. Dzieci z zapałem wsypywały ryż, kaszę a nawet groch i fasolkę do kolorowych balonów, które po zawiązaniu ozdobiły buźkami, oczkami a nawet czuprynkami. Gniotki są nie tylko świetną pomocą w ćwiczeniu ręki, sprawdziły się też jako zabawka do ugniatania, podrzucania i rzutów do celu. Nasze gniotki otrzymały też własne imiona. Wesołej zabawie nie było końca!
AKCJA „ZNICZ”
- 12
Szkolny Klub Wolontariatu jak co roku zorganizował akcję ZNICZ. Uczniowie wraz z nauczycielami w przeddzień Święta Zmarłych odwiedzili miejscowy cmentarz, by w ciszy i zadumie przywołać pamięć o zmarłych oraz uporządkować miejsca spoczynku. Zapaliliśmy znicze na grobie byłego proboszcza parafii Strzelewo, ks. Franciszka Radomskiego, byłej pracownicy naszej szkoły, Pani Teresy Cybuli oraz na opuszczonych, bezimiennych grobach.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie