To wspaniały sposób na rozwijanie kreatywności i zaangażowania uczniów klasy II w omawianie lektur! Metoda „lektury w pudełku” łączy w sobie różne aspekty nauki: czytanie, analizowanie, wyrażanie emocji oraz kreatywne myślenie. Dzieci miały szansę nie tylko zapoznać się z treścią książki „Cukierku, ty łobuzie” Waldemara Cichonia, ale także przetworzyć ją na swój sposób, poprzez ilustracje, karty pracy oraz dobieranie przedmiotów, które kojarzyły się z opowieścią.
Rozmowy o emocjach, szczególnie ukierunkowanie na radość, dodatkowo wspierają rozwój emocjonalny dzieci. Książka „Cukierku, ty łobuzie” pełna humoru i ciepłych historii, z pewnością sprzyjała temu, by dzieci mogły łatwo odnaleźć radosne momenty w lekturze i odnieść je do własnego życia.
Tego typu projekty są świetnym sposobem na integrację klasy, rozwijanie empatii i zrozumienia dla różnych perspektyw. Czy uczniowie zaprezentowali swoje pudełka na forum klasy? To mogłoby być inspirujące dla innych dzieci i stworzyć okazję do wymiany pomysłów!