• ZABAWY SENSOPLASTYCZNE

• Kolejną masą, jaką kreatywnie bawili się uczniowie klas 1 i 2 w ramach Innowacji Pedagogicznej „ZABAWY SENSOPLASTYCZNE” była piankolina. Wykonana z mąki ziemniaczanej, pianki do golenia i płynu do naczyń okazała się bardzo gładka i przyjemna w dotyku. Zabawa była znakomita już od samego początku wyrabiania masy. Dodatkowym atutem był „męski” zapach pianki do golenia. Oprócz zmysłu dotyku, uaktywniony więc został zmysł węchu, a dzięki dodatkowy barwnika – zmysł wzroku.

• 1 DZIEŃ WIOSNY

• 21 marca w naszej szkole odbył się Rodzinny Dzień Wiosny. Tego dnia nauczyciele, rodzice i uczniowie wspólnie świętowali nadejście długo oczekiwanej wiosny. Dzień był pełen atrakcji - wykonywaliśmy Marzannę, grzechotki, plakaty o wiośnie, z którymi udaliśmy się na spacer po wsi. Następnie przy ognisku piekliśmy kiełbaski, braliśmy udział w turnieju wiedzy o wiośnie i karaoke. Dzieci z młodszych klas wraz z rodzicami malowali wiosnę na folii oraz sadzili bratki w ogródku szkolnym.

• Dzień Matematyki

• Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom odmiany w nauce matematyki. Świętowanie dnia Królowej Nauk stało się już tradycją w naszej szkole. Uczniowie klas IV – VIII wykonywali plakaty dotyczące obchodzonego Święta Matematyki. Następnie wycinali i układali tangramy i jajko Kolumba. Poznali również historię tych układanek logicznych. Zajęciom towarzyszyły gry i zabawy matematyczne. Dzień ten miał na celu ukazać, że matematyka może być przyjemna i dawać dużo radości.

• Zajęcia z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie

• Jesteśmy uczniami I Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie, bierzemy udział w praktycznej, ogólnopolskiej Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii, w której ramach organizujemy projekt społeczny Problemy pokolenia Z. Przygotowalismy i omówiliśmy w interesującej i przystępnej formie, główne problemy nastolatków XXI wieku, czyli depresję, nałogi, zaburzenia w odżywianiu. Nasza prezentacja zawierała również sposoby zapobiegania problemom nastolatków. W dniu 30.01 przekazaliśmy tą wiedzę uczniom Szkoły Podstawowej w Strzelewie.

Spotkanie zakończyło się testem na temat "Wiedzy o problemach pokolenia Z". Uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki, otrzymali dyplomy i nagrody. Dziękujemy za spotkanie

• 06.03.2023r. Wizyta w gospodarstwie rolnym

• Dzięki uprzejmości pani Renaty i pana Ireneusza ze Strzelewa, dzieci z  OP i klas I – III, miały możliwość odwiedzić gospodarstwo rolne i zapoznać się z zawodem rolnika. Uczniowie zobaczyli z bliska zwierzęta hodowlane, takie jak krowy, byki i kury. Duże zainteresowanie wzbudziły ule oraz przejażdżka traktorem. Zwieńczeniem wizyty była degustacja pysznego miodu.

• Dzień Języka Ojczystego

Dnia 28 lutego uczniowie klas 4-8 wzięli udział w nietypowych lekcjach języka polskiego związanych z obchodami Dnia Języka Ojczystego. Podczas zajęć dzieci miały za zadanie rozwiązać kilka zadań dotyczących naszego języka, m.in. dokończyć przysłowia, poprawić związki frazeologiczne, zastanowić się nad poprawną formą wyrazu czy też zmierzyć się z „łamańcem językowym”. Wykonywane były również plakaty pod hasłem „stop wulgaryzmom”. W zadaniach najlepsi okazali się uczniowie z klasy 8, za nimi znaleźli się uczniowie z klasy 5, a trzecie miejsce zdobyła klasa 6.