• Współpraca pedagoga z instytucjami.

ROK SZKOLNY 2020/2021

Bezpieczna droga do szkoły – spotkanie z Policją

11.09.2020 r.

W dniu 11 września 2020 roku odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla klas 0-III z panią Klaudią Gieryń i panią Sarą Jarecką z Komisariatu Policji w Nowogardzie. W szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku zajęć został wyświetlony film edukacyjny, który przekazywał informacje na temat bezpiecznego zachowania w drodze do i ze szkoły, zasady przechodzenia przez jezdnię oraz nauczył dzieci rozpoznawać ważne znaki drogowe. Pani Klaudia zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówiła sposoby unikania lub pokonywania ich.

Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien nosić. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. kiedy zauważą pożar czy wypadek. Nasze dzieci pamiętają numery alarmowe na Policję 997, Straż Pożarną 998, Pogotowie 999 oraz numer alarmowy 112. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Zadawały wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie dostali w prezencie od p. Klaudii i p. Damian odblaski, które sprawiły im ogromną radość. Spotkanie było interesujące i pouczające, a przekazana wiedza teoretyczna z pewnością znajdzie zastosowanie w praktyce.

BEZPIECZNE FERIE

16.12.2020 r.

Bezpieczne_Ferie__prezentacja(1).ppt

BEZPIECZNE WAKACJE - SPOTKANIE Z POLICJĄ

18.06.2021r.

Zbliżają się wakacje, dlatego też w naszej szkole, jak co roku, została przeprowadzona wśród uczniów kl. 0-III, pogadanka przez policję, na temat bezpiecznych wakacji. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie zachowywać się podczas nadchodzących dni wolnych. Pani policjantka ostrzegła przed zagrożeniami, jakie mogą ich spotkać podczas wakacji. Dzieci wspólnie z policjantami przypomniały, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz spędzać czas wolny na placu zabaw, przy akwenach wodnych i innych miejscach na świeżym powietrzu. Pani policjantka zwróciła także uwagę na wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznajomych, uważanie na to, czym nas ktoś częstuje. Przestrzegła przed zabawami z obcymi zwierzętami.  Mamy nadzieję, że uczniowie skorzystają z dobrych rad i bezpiecznie będą wypoczywać w wakacje.

Szkoła Podstawowa w Strzelewie (edupage.org)

ROK SZKOLNY 2021/2022

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

22.09.2021 r.

Dnia 22 września w naszej szkole uczniowie klas 0 - VIII uczestniczyli w spotkaniu z policjantami Komisariatu Policji w Nowogardzie. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”. W czasie spotkania funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Radzili jak unikać niebezpieczeństw, na które narażeni są pokonując codzienną drogę do szkoły i domu. Policjanci zwrócili też dzieciom uwagę na obowiązek używania elementów odblaskowych podczas poruszania się poza terenem zabudowanym, po zmierzchu. Po wakacyjnej przerwie uczniowie wracają do szkół. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, w pobliżu placówek oświatowo-wychowawczych, należy spodziewać się większego ruchu samochodów, jak i pieszych. Powrót do szkoły, szczególnie po długiej przerwie, to wyzwanie nie tylko dla uczniów, ale też dla dorosłych. Powracające po długiej przerwie dzieci i młodzież często zapominają o własnym bezpieczeństwie. Dlatego obowiązkiem nas dorosłych jest dbanie o ich bezpieczeństwo nie tylko w domu, szkole, ale też na drodze.

Szkoła Podstawowa w Strzelewie (edupage.org)