• DZIEŃ ZIEMI

          • 22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie świętuje Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących.  Święto to jest wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi i domagać się odpowiednich działań politycznych.
            W tym roku obchody Dnia Ziemi obchodzone były pod hasłem ,, Inwestujemy w naszą planetę”.

            Również w naszej szkole co roku odbywają się działania z tej okazji.

             Uczniowie klas 0 i II oraz klas IV i V wraz z nauczycielami, przygotowali apel z tej okazji i krótkie przedstawienie pt,, Nasza Ziemia”. Następnie wzięli udział w quizie na temat ekologii i przypomnieli jak należy prawidłowo segregować odpady. Wspólnie zastanawialiśmy się nad tym co możemy zrobić dla naszej planety .

            Uczniowie klas VII i VIII wykonali plakaty nawiązujące tematyką do obchodów Światowego Dnia Ziemi. 

          • Zakończenie II modułu - "Naukowy zawrót głowy"

          • Klasa II zakończyła drugi moduł - "Naukowy zawrót głowy". Uczniowie wybrali lekturę „Jak Wojtek został strażakiem". Każdy uczeń samodzielnie przeczytał książkę. Dzieci uzupełniły lekturniki. Ciekawym zadaniem było przygotowanie i prezentacja "Lektury w pudełku". Znalazły się w nich różne ciekawe przedmioty związane z lekturą. W sali zorganizowaliśmy wystawkę na temat lektury.

            Dla dzieci było to bardzo ciekawe doświadczenie.

          • "TY TEŻ MOŻESZ URATOWAĆ ŚWIAT I POZWOLIĆ ZIEMI ODDYCHAĆ, BO PLASTIK NIE JEST FANTASTIK."

          • Uczniowie klasy II podczas spotkania z panią Dominiką w Bibliotece Publicznej w Strzelewie z okazji Dnia Ziemi rozmawiali na temat ochrony naszej planety przed szkodliwymi wpływami działalności człowieka i rozwoju cywilizacyjnego na podstawie fantastycznej książki autorstwa pani Justyny Bednarek pt. "Ty też możesz uratować świat-ekoopowieści z Pietruszkowej Woli".

            Przy okazji poznaliśmy kilka trudnych słów tj: recykling, kwaśne deszcze, dziura ozonowa, segregacja czy ekologia, a także poznaliśmy kilka prostych zasad by poprawić "samopoczucie" naszej planety-ZIEMI. Stworzyliśmy wspaniałe obrazy i uzbrojeni
            w odpowiednie narzędzia ruszyliśmy poprawiać choć trochę wygląd naszego otoczenia.

            Bardzo dziękuję za owocną współpracę.

          • MARZEC - KWIECIEŃ 2022r. Program innowacyjny „EkoEmocje”

          • W ramach innowacyjnego programu przyrodniczego „EkoEmocje”, w miesiącach: marzec i kwiecień, odbyły się przedostatnie działania w oddziale przedszkolnym. Tytuł czwartego modułu to „Empatia”. Dzieci na zajęciach uczyły się wrażliwości i empatii wobec osób z różnymi niepełnosprawnościami. Oglądały filmy edukacyjne na temat osób niepełnosprawnych, prowadziły rozmowy na ten temat z nauczycielem i pedagogiem. Same także mogły się przekonać poprzez różne działania jak czują się osoby autystyczne, niewidome, niepełnosprawne ruchowo czy też głuchonieme. Najbardziej podobało się dzieciom malowanie stopami, aczkolwiek uznały to zadanie za bardzo trudne. W ramach działań ekologicznych wykonywaliśmy pacynki z surowców wtórnych.

          • Dniu Otwartym  Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica

          • Dn. 13 kwietnia 2022 r. klasa VIII wraz ze szkolnym doradcą zawodowym uczestniczyła w Dniu Otwartym  Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Nowogardzie. Po wysłuchaniu i obejrzeniu prezentacji przedstawiającej bogatą ofertę edukacyjną szkoły, uczniowie udali się na halę sportową, gdzie przedstawiciele poszczególnych klas zachęcali do kontynuowania nauki w tejże szkole. A wybór kierunków jest szeroki: technik spedytor, technik logistyk, technik informatyk, technik hotelarstwa, technik ekonomista,  technik handlowiec, technik pojazdów samochodowych, technik żywienia i usług gastronomicznych. W ZS Nr 1 można także rozpocząć naukę w Branżowej Szkole I Stopnia, gdzie kształcą się przyszli kucharze i mechanicy pojazdów samochodowych, a szkoła oferuje własne pracownie i warsztaty. Ci, którzy zechcą wybrać inne kierunki kształcenia, mogą podjąć naukę w klasie wielobranżowej, a praktyki odbywać w wybranych zakładach pracy poza szkołą. Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Nowogardzie, to szkoła nowoczesna i świetnie wyposażona. Przed naszymi ósmoklasistami trudna decyzja wyboru szkoły ponadpodstawowej, a z pewnością szkoła, którą mieliśmy przyjemność odwiedzić, daje szanse zdobycia wiedzy i zawodu, który pozwoli odnaleźć się w przyszłości na rynku pracy.

          • DZIEŃ BEZ PLECAKA

          • 1 kwietnia odbył się w naszej szkole „Dzień bez plecaka”.  Uczniowie z klas 0-8 przyszli do szkoły bez tradycyjnych toreb i plecaków. Swoje podręczniki, zeszyty i inne przybory szkolne spakowali w wymyślone przez siebie „zamienniki” tornistrów. Pomysłowość uczniów okazała się niesamowita. Były walizki, wózki dla lalek, torby sportowe, koszyki, garnek, a nawet… taczka i pojemnik na śmieci.
            Organizatorem zabawy był Samorząd Uczniowski. 

          • Dzień Świadomości Autyzmu

          • Dzień Świadomości Autyzmu w przedszkolu, zapoczątkował działania w naszej szkole pod nazwą „Kwiecień – miesiącem Świadomości Autyzmu”. Dzień Świadomości Autyzmu w przedszkolu to szczególnie ważny dzień. To, czego nauczymy małe dzieci jest niezwykle ważne, aby stały się wrażliwymi i pełnymi empatii ludźmi. W świecie wciąż istnieją stereotypy odnośnie tego zaburzenia. Niektórzy dorośli komentują zachowanie dzieci w sklepach i na placu zabaw, inni budują postawę opartą na “nie baw się z nim”. Warto przede wszystkim powiedzieć dziecku, że autyzm istnieje a także wyjaśnić dziecku co to jest autyzm, aby pomóc budować odpowiednią, otwartą i akceptującą postawę.

            W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko. Uczniowie na zajęciach obejrzeli film edukacyjny dotyczący autyzmu. Następnie mieli za zadanie wziąć różne instrumenty do ręki i grać na nich najgłośniej jak potrafią. To ćwiczenie miało im uzmysłowić jak czują się dzieci dotknięte autyzmem. Odbyła się także zabawa – taniec z niebieskimi balonami. Bardzo ciekawe było doświadczenie chodzenia boso po różnych rodzajach podłoża, to powodowało różne odczucia dzieci.  Na koniec zajęć wykonały prace plastyczne, które przedstawiały niebieskiego motyla – symbol autyzmu.

          • SPOTKANIE REKRUTACYJNE Z PRZEDSTAWICIELEM I LO W NOWOGARDZIE

          • 31 marca br. w naszej szkole odbyło się spotkanie klasy VIII z przedstawicielem I Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie, panią Jolantą Machut. Jola przedstawiła uczniom ofertę edukacyjną liceum na rok szkolny 2022/2023. Przedstawiona ósmoklasistom ciekawa prezentacja oraz film, pokazujące szkołę i działania uczniów I LO z pewnością zachęciły naszą młodzież do rozważenia wyboru tej szkoły, jako dalszej ścieżki kształcenia. A do wyboru mają aż 4 klasy o profilach: ogólnym, przyrodniczym, policyjnym oraz językowym.

          • „MISTRZ ORTOGRAFII” – SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLASY II i III

          • W dniu 30 marca, został zorganizowany szkolny konkurs ortograficzny pt. „Mistrz ortografii” dla klasy II i III przez nauczycieli p. Karolinę Cyboroń i p. Marlenę Maciejewską.
            W konkursie wzięło udział 16 uczniów z klasy II i III.

            Komisja w składzie: Marlena Maciejewska, Karolina Cyboroń, Katarzyna Szafran, Renata Gorazdowska  przyznały następujące miejsca:

            I miejsce – Elżbieta Lewandowska, Marcel Lewandowski

            II miejsce – Oliwia Pawlicka, Amelia Gabrysiak

            III miejsce – Julia Bienias, Martyna Skwira

          • Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego

          • W miesiącu marcu został zorganizowany przez nauczycieli p. Katarzynę Szafran i Karolinę Cyboroń, konkurs plastyczny o tematyce profilaktycznej pt. „Nie dla nałogu, tak dla pasji”, w klasach IV - VIII. Termin złożenia prac został wyznaczony do 30 marca 2022r. Na konkurs wpłynęło 26 prac plastycznych.

            Komisja w składzie: Katarzyna Szafran i Karolina Cyboroń przyznały następujące miejsca:

            - I miejsce – Aleksandra Kurzawa kl. VII;

            - II miejsce – Adrianna Gabrysiak kl. VII;

            - III miejsce – Weronika Lewandowska kl. VIII.

          • LEKCJE HISTORII

          • W grudniu odbyły się lekcje historii trochę w innej formie. Klasy VII i VIII wzięły udział w projekcie pt. "Niezapomniane zwycięstwo. Powstanie wielkopolskie 1918-1919" dzięki współpracy z Towarzystwem Projektów Edukacyjnych -fundacji, która zajmuje się promocją polskiej kultury historii i języka. Uczniowie otrzymali książeczki dot. przebiegu powstania wielkopolskiego, znaczki narodowowyzwoleńcze oraz mogli obejrzeć film edukacyjny dot. powstania wielkopolskiego. Fundacja przekazała również liczne pomoce edukacyjne w postaci plansz historycznych. Lekcja historii przeprowadzona przez p. A. Forgiel była niezapomnianą przygodą historyczną przeżytą inaczej.

          • KONKURS HISTORYCZNY

          • W październiku odbył się konkurs historyczny dotyczący psalmów biblijnych zorganizowany przez Miejską Bibliotekę w Nowogardzie .

            Uczniowie:

            - Lena Dobruchowska z klasy IV zajęła I miejsce

            -Nikodem Warcholiński z kolasy III zajął II miejsce

            -Oskar Chróścicki z klasy VIII zajął III miejsce

            Uczniowie otrzymali wspaniałe nagrody oraz mieli możliwość uczestniczenia w lekcji otwartej Historii Biblii. Uczniowie wraz z opiekunem p. Agnieszką Forgiel mogli poznać historię biblii oraz zapoznać się ze starodrukami z 1630 r.,1765r. i wiele innych w tym z Biblią Gutenberga.

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa w Strzelewie
        • jus.barczak@poczta.fm , a.forgiel@interia.pl
        • 91-391-02-24
        • Szkoła Podstawowa w Strzelewie, 72-200 Nowogard 72-200 Nowogard Poland
        • https://www.facebook.com/profile.php?id=100088110761064&locale=pl_PL
    • Galeria zdjęć

        brak danych