• Światowy Dzień Królika.

• Dziś obchodziliśmy  Światowy Dzień Królika.

Dzień Królika wywodzi się z Anglii, ale szybko zdobył popularność w innych krajach. W Polsce początki święta można datować na rok 2001, kiedy w stronie www.uszata.com pojawiły się pierwsze informacje o tym wydarzeniu. Na większą skalę inicjatywa ruszyła w roku 2010 za sprawą Stowarzyszenia Pomocy Królikom, a już dwa lata później ustalono oficjalną datę obchodów na 26 września.  Najsławniejszym przedstawicielem tego gatunku jest z pewnością Królik Bugs, choć swoje pięć minut miał też bohater filmu „Kto wrobił królika Rogera?”. Puchate stworzenia występują również na kartach książek m.in. w „Kubusiu Puchatku” oraz „Alicji w Krainie Czarów”.

Uczniowie z OP oraz klas I - III, wzięli czynny udział w obchodach tego sympatycznego święta. Były zagadki o królikach, prezentacja multimedialna, gimnastyka z królikiem, praca plastyczna, opowiadanie o króliku. Ale największą atrakcją (dzięki uprzejmości pani Karoliny z obsługi, która prywatnie hoduje te przesympatyczne zwierzątka) były odwiedziny żywych królików. Dzieci były zachwycone kontaktem z tymi żywymi istotami.

• "Sprzątanie Świata – Polska 2022”

• Międzynarodowa akcja Sprzątania  Świata odbywa się co roku we wrześniu.  „Sprzątanie Świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World. W tym roku odbywała się pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze”. 16 września uczniowie klas IV, V oraz III wraz z opiekunami przyłączyli się do tegorocznej akcji. Uczniowie  wraz z nauczycielkami z zapałem przeszli przez wieś Strzelewo oraz miejscowy cmentarz. Zostaliśmy zaopatrzeni różnokolorowe worki do zbierania i odpowiedniej segregacji śmieci.W ciągu kilku godzin zebraliśmy kilkanaście worków śmieci! Mamy nadzieję, że wieś przez długi czas pozostanie czysta, a wszyscy uczniowie, rodzice oraz pozostali mieszkańcy wspólnie, przez cały rok, będą dbać o czystość i piękno naszej okolicy.

• UROCZYSTE ROPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/23

•        1 września 2022 roku o godzinie 8.00 uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2022/2023. Pani dyrektor Agnieszka Forgiel w sposób szczególny przywitała naszych najmłodszych uczniów, a wszystkim pozostałym życzyła samych sukcesów, bardzo dobrych wyników w nauce oraz wysokich osiągnięć w konkursach i zawodach. Podczas apelu uczciliśmy również minutą ciszy kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej.  Po apelu wszystkie klasy spotkały się ze swoimi wychowawcami, dzieci odebrały swoje plany lekcji i pełne energii wróciły do swoich domów, aby przygotować się do pierwszego dnia nauki w nowym roku szkolnym.