• Światowy Dzień Zespołu Downa/Dzień Kolorowej Skarpetki

• Dziś, 21 marca obchodzimy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny oraz Światowy Dzień Zespołu Downa/Dzień Kolorowej Skarpetki. Data jest nieprzypadkowa – nawiązuje do obecności trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. Wierzymy, że drobne gesty mają znaczenie, dlatego włączamy się do akcji społecznej pokazując swoje zrozumienie i akceptację!!!

• Pierwszy Dzień wiosny

• 21 marca uczniowie naszej szkoły uroczyście przywitali pierwszy Dzień Wiosny. Od samego rana, pod czujnym okiem swoich wychowawczyń przygotowywali transparentny, grzechotki oraz Marzannę. Następnie udali się z nimi na przemarsz przez wieś. Po powrocie wzięli udział w konkursie karaoke. Na koniec piekli kiełbaski.

• Infolinia

• Całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl. Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

• Warsztaty pt. „Epoka kamienia w zasięgu ręki”

Dnia 7 marca uczniowie z klas 4-8 wzięli udział w warsztatach pt. „Epoka kamienia w zasięgu ręki”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się na czym polega praca archeologa, co to jest epoka kamienia, na czym polegało życie w mezolitycznym obozowisku. Następnie wzięły udział w części praktycznej zajęć, podczas której malowały i ryły w kamieniu oraz szyły sakiewki ze skóry. Tę nietypową, a zarazem niezwykle ciekawą lekcję historii prowadził pan Maksymilian Dzikowski, doktorant Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Szczecińskiego, a warsztaty odbyły się w pałacu w Kulicach. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie i możliwość wzięcia w tym wydarzeniu.

• Specyfika pracy w Służbie Więziennej

• Dnia 5 marca naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Nowogardzie. Warsztaty odbyły się w dwóch grupach. Jako pierwsze z pracą i wyposażeniem funkcjonariuszy zapoznały się dzieci z klas 0-III. Dowiedziały się również, jak wygląda więzienie i za co można tam trafić. Uczniom klas IV-VIII nasi goście przedstawili podstawowe zadania Służby Więziennej i jej strukturę oraz opowiedzieli, jak wygląda życie za więziennym murem. Największą atrakcją, zarówno dla małych, jak i większych uczniów, była możliwość ubrania środków ochrony osobistej oraz kajdanek. Serdecznie dziękujemy za współpracę.

• Program innowacyjny "Magic Hands"

• W ramach programu innowacyjnego „Magic Hands” uczniowie klas I_III zapoznali się z angielskimi nazwami miesięcy, pór roku i stworzyli kalendarz zawierający bank słówek kojarzących im się z tymi sezonami.

• Dzień tosta

• 28.02 to w kalendarzu świąt nietypowych Dzień Tosta. Uczniowie naszej szkoły postanowili godnie uczcić ten dzień, od rana po korytarzach roznosił się zapach pysznych, gorących tostów, zajadanych z apetytem we wszystkich klasach