• Apel upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• 28 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podczas apelu uczniowie przypomnieli jak ważne było to wydarzenia dla naszej ojczyzny. Wiadomości historyczne przeplatane były pieśniami patriotycznymi, wierszami oraz krótkim filmem.  Uczniowie młodszych oraz starszych klas mieli również okazję sprawdzić swoją wiedzę historyczną odpowiadając na zagadki związane z naszą ojczyzną.

Gratulujemy wszystkim ogromnej wiedzy!

• ŁĄCZĄ NAS DRZEWA

• Lasy Pamięci Jana Pawła II to inicjatywa leśników podjęta w ramach ogólnopolskiej akcji „Łączą nas Drzewa” . Jest ona wyrazem wdzięczności Polaków dla świętego Jana Pawła II, który szukał głosu Boga w polskich lasach i podkreślał, że szacunek dla przyrody sprzyja rodzeniu się solidarności między ludźmi. 21 kwietnia uczniowie klas II i VI wraz z opiekunami, uczestniczyli w tym wydarzeniu, gdzie mieli okazję posadzić młode sadzonki w miejsce wyciętych drzew. Na zakończenie dnia w obiekcie „Zielona Kuźnia” w Płotkowie odbyło się spotkanie integracyjne wszystkich uczestników akcji.

• 20.04.2023r. Wizyta Państwa Kaczmarków – leśniczych z Nadleśnictwa Nowogard

• W czwartek naszą szkołę odwiedzili państwo Natasza i Marek Kaczmarek, żeby opowiedzieć nam o swojej życiowej pasji – zawodzie leśniczego.
            Państwo Kaczmarkowie opowiedzieli o tym, że wiosną leśniczy sprawuje nadzór nad sadzeniem lasu. Musi również dopilnować, by wykonane zostały tzw. pasy przeciwpożarowe, które pomagają chronić las przed pożarem. Latem i jesienią leśniczy sprawdza posadzone wiosną uprawy, czy są drzewka, które się nie przyjęły i trzeba na ich miejsce posadzić nowe. Do zadań leśniczego należy również opieka nad zwierzyną leśną, szczególnie zimą, gdy zwierzyna ma mało pokarmu. Leśniczy kontroluje także stan zdrowotny zwierzyny leśnej i pilnuje, by kłusownicy nie zakładali wnyk i nielegalnie nie polowali oraz wykonuje wszystkie zadania i czynności, które nie dopuszczają do łamania prawa na terenie lasu. Młodsze dzieci otrzymały książeczki, w których wykonywały zadania o lesie, natomiast starszym uczniom pan Marek zaprezentował sprzęt, którym posługuje się w pracy leśniczego.

• „ZWIEDZAJ ŚWIAT”

• W kwietniu  2023 r. w Szkole Podstawowej w Strzelewie został zorganizowany międzyszkolny konkurs językowo-plastyczny „Zwiedzaj świat”, skierowany do uczniów klas I – III szkół podstawowych gminy Nowogard. Na konkurs wpłynęło łącznie 26 prac plastycznych. Komisja przyznała następujące nagrody:

- I miejsce – Sebastian Jakubiak – kl. II  SP Nr 4 Nowogard

- II miejsce – Maja Drzewiecka – kl. III  SP Wierzbięcin

- III miejsce – Rafał Radel – kl. I  SP Strzelewo

- Wyróżnienia:

Maja Hajduk – kl. III SP Nr 4 Nowogard

Nela Michalczuk – kl. III SP Strzelewo

Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy!

• Góra Grosza

• Nasza szkoła przystąpiła do XXIII edycji akcji „Góra Grosza”. Pomysłodawca akcji, Towarzystwo Nasz Dom, za zebrane pieniądze organizuje pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną opiekę dla potrzebujących dzieci i rodzin na terenie całej Polski. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć cegiełkę na ten szczytny cel. Zebraliśmy prawie 20 kg monet, co odpowiada kwocie 192,30 zł. Pieniądze policzone przez uczniów ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wysłane zostały do organizatora akcji. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

• 31.03.2023r. ZAWÓD STRAŻAK

• Kolejne zajęcia w ramach programu innowacyjnego „Kim będę kiedy dorosnę – poznajemy zawody”, były związane z zawodem strażaka. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat pracy strażaka, która jest osobą wykonującą czynności ratowniczo-gaśnicze podczas różnego rodzaju zdarzeń, głównie podczas pożarów w celu ratowania życia, zabezpieczenia obiektów, minimalizacji szkód materialnych. Podczas zajęć dzieci oglądały film edukacyjny o straży pożarnej, rozwiązywały zagadki związane z tym zawodem, odgrywały rolę strażaków, przypomniały także numery alarmowe.

• Dzień Otwarty w Zespole Szkół Nr. 1

• Dnia 30 marca uczniowie klasy VIII uczestniczyli w Dniu Otwartym w Zespole Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Nowogardzie. Mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą tej szkoły, oglądając prezentację, zwiedzając stanowiska przygotowane przez poszczególne klasy o różnych profilach, a także zwiedzając warsztat, gdzie nabywają umiejętności przyszli mechanicy samochodowi. Przed uczniami trudny wybór dalszej ścieżki kształcenia, być może wizyta w ZS Nr 1 pomoże im podjąć decyzję dotyczącą ich przyszłości.