• JASEŁKA 2022

• Tradycją naszej szkoły są wystawiane przez uczniów jasełka. Nie inaczej było w tym roku. W dniu 20 grudnia o godzinie 16.00 zebrali się: pani dyrektor Agnieszka Forgiel, zastępca burmistrza Bogdan Jaroszewicz, sekretarz gminy Paweł Juras, przedstawiciele Rady Rodziców, zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele i uczniowie. Piękna dekoracja wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój, a o miłą atmosferę zadbali nasi zdolni aktorzy z klas 4 i 5. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa oraz narodzin Jezusa. Ogromne zaangażowanie młodych artystów, nauczycieli oraz rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie wśród zebranych. Po przestawieniu, w świątecznych już nastrojach, wszyscy udali się do domów. Dziękujemy przedstawicielom naszej gminy oraz pani Dominice z biblioteki miejskiej za słodkie upominki dla naszych dzieci.

•  Światowy Dzień Futbolu

Kto nie kocha piłki nożnej? Chyba tylko nieliczni. Dostarcza nam wiele emocji – zarówno podczas kibicowania, jak gry zespołowej. Piłka nożna to zdecydowanie królowa sportów drużynowych, choć pewnie niektórzy mogliby powiedzieć, że to królowa całego sportu. Jedno jest pewne – dziś obchodzimy Światowy Dzień Futbolu. To święto zostało ustanowione przez ONZ, by podkreślić znaczenie i promować tę dyscyplinę sportu.

• "EKOLOGICZNE AUTO OCZAMI DZIECKA"

• Dnia 9 grudnia w Zespole szkół publicznych w Białuniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w powiatowym konkursie plastyczno-technicznym "EKOLOGICZNE AUTO OCZAMI DZIECKA"nasza uczennica z klasy 4, Maja Wysocka, zajęła 3 miejsce .

GRATULUJEMY !

• Wycieczka klas 4-8

• Dnia 8 grudnia uczniowie z klas 4-8 wzięli udział w wycieczce do Nowogardu. Najpierw udali się do redakcji Dziennika Nowogardzkiego, gdzie poznali zawód dziennikarza i drukarza. Dowiedzieli się jak wyglądają etapy powstawania gazety,  na czym polega jej składanie oraz wydruk. Z redakcji  udali się do kręgielni, gdzie aktywnie spędzili dwie godziny rozgrywając drużynowe zawody w kręgle. Na zakończenie zjedli smaczną pizzę oraz frytki.

• Sensoplastyka

• Sensoplastyka - sztuczny śnieg. Pobudzanie wszystkich zmysłów jak węch, smak, zapach, wzrok i dotyk, dzięki użyciu łatwo dostępnych produktów spożywczych i pełnej palety barw. Ważną cechą zajęć jest możliwość swobodnej i twórczej wypowiedzi. Ponadto działalność plastyczna dziecka stanowi naturalny sposób odkrywania swoich predyspozycji i uzdolnień.

• Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

•   5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.  Od 1985 roku 5 grudnia stał się świętem wszystkich, którzy bezinteresownie czynią dobro i sprawiają, że świat staje się piękniejszy, a potrzebujący pomocy – szczęśliwsi.  Celem obchodów jest wyrażenie uznania dla pracy wolontariuszy na całym świecie, docenienie za ich trud, czas i umiejętności poświęcone na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to również okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych – na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym. To też doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie tylko się przyglądają.

Wolontariusze z naszej szkoły, działający w Szkolnym Klubie Wolontariatu, postanowili w tym roku promować ideę wolontariatu wśród społeczności szkolnej. Powstały plakaty z hasłami zachęcającymi do wstąpienia w szeregi szkolnego wolontariatu.

W tym dniu i nie tylko zachęcamy Was do czynienia dobrych uczynków na rzecz drugiego człowieka. Nawet najdrobniejszy gest może zmienić czyjś świat na lepsze, a dobro zawsze do nas powraca.

• 01.12.2022 r. Listy do św. Mikołaja

• Wielkimi krokami zbliżają się mikołajki. W związku z tym, dzieci z OP i klas I –III postanowiły napisać listy do św. Mikołaja i ozdobić je rysunkami. Oprócz opisów i rysunków wymarzonych prezentów świątecznych, listy zawierały też świąteczne życzenia dla Mikołaja. Teraz pozostało nam już tylko czekać na wizytę świętego.