• Europejski Dzień Sportu Szkolnego

• A z wszystkiego jedna racja, górą sport i rekreacja!

W piątek, 29 września 2023 roku w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD – European School Sport Day). Ideą ESSD była celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów, promowanie zdrowego stylu życia i dobrych nawyków, uświadomienie, że sport jest nieodłącznym elementem naszego codziennego życia.  Uczniowie klasy 6 zaprosili do wspólnych gier i zabaw koleżanki i kolegów z klas 4 - 8. Naszą wspólną zabawę rozpoczęliśmy od układów tanecznych przygotowanych przez uczennice klasy 6 (minionki dance, dance chocolate, kaczuszki oraz układ taneczny do piosenki Maju maj). Następnie odbyło się wiele innych sportowych inicjatyw, między innymi: turniej gry w dwa ognie, mecz siatkówki, piłki nożnej, unihokeja, gra w badmintona, rzuty do celu, kręcenie kołem hula-hop oraz zabawy z dużymi piłkami gimnastycznymi oraz piłkami z uchwytami.

Niewątpliwie dzień ten na długo pozostanie w pamięci dzieci, o czym świadczą olbrzymie emocje towarzyszące uczniom podczas fizycznych zmagań oraz bardzo pozytywne opinie podsumowujące to sportowe przedsięwzięcie. Zapraszam do obejrzenia krótkich filmików i prezentacji zdjęciowej. (Koordynator na terenie szkoły: Justyna Barczak).

@EuropejskiDzienSportuSzkolnego

#ESSDPoland

#ActiveLessonsPlan

#ESSD2023

#BeActive

#edukacjawruchu

#AKiL

• Wycieczka klas 0-IV do Nowogardu

• Dnia 28 września, uczniowie klas 0-IV, uczestniczyli w wycieczce do Nowogardu. Na początku udaliśmy się na komisariat policji w Nowogardzie, gdzie uczniowie wzięli udział w ciekawych zajęciach dotyczących trudnego i odpowiedzialnego zawodu policjanta. Kolejnym punktem programu był poruszający film w kinie Orzeł pt. "O psie, który jeździł koleją". Wycieczka sprawiła wszystkim wielką radość i pozostawiła niesamowite wrażenie

• Europejski Dzień Sportu Szkolnego

• 29 września nasza szkoła po raz pierwszy obchodzić będzie
            Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD). To wielkie święto
            ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet z Ameryki Południowej, Afryki
            i Azji! W 2022 roku w wydarzeniu wzięło udział aż 41 krajów z całego świata, a
            już 29 września nasza placówka stanie się częścią tej międzynarodowej inicjatywy!
            Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród dzieci, dlatego w ostatni
            piątek września zarządzamy wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI
            (Active Lessons Plan), który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy.
            Już niedługo podzielimy się relacją z tego wydarzenia!
            #ESSDPoland #ActiveLessonsPlan #ESSD2023 #BeActive #edukacjawruchu #AKiL
            @Fundacja V4Sport
            @Akademia Krokieta i Lamy

• Bezpieczna droga do szkoły – spotkanie z Policją

• W dniu 19 września 2023 roku odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla klas 0-III z panią Pauliną Stawirej z Komisariatu Policji w Nowogardzie. Na początku zajęć został wyświetlony film edukacyjny, który zawierał informacje na temat bezpiecznego zachowania w drodze do i ze szkoły, o zasadach przechodzenia przez jezdnię oraz rozpoznawaniu ważnych znaków drogowych. Pani Paulina zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówiła sposoby unikania lub pokonywania ich. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Zadawały wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Spotkania były interesujące i pouczające, a przekazana wiedza teoretyczna z pewnością znajdzie zastosowanie w praktyce.

• ,,Sprzątanie Świata – Polska 2023”

• Międzynarodowa akcja Sprzątania  Świata odbywa się co roku we wrześniu.  „Sprzątanie Świata – Polska 2023” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World. W tym roku 30 edycja akcji odbywała się pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”. 15 września uczniowie klas II, IV, V, VI oraz VII wraz z opiekunami przyłączyli się do tegorocznej akcji. Uczniowie  wraz z nauczycielkami z zapałem przeszli przez wieś Strzelewo oraz posprzątali pobocze drogi w kierunku Węgorzy. Zostaliśmy zaopatrzeni  przez Gminę Nowogard w worki do zbierania i odpowiedniej segregacji śmieci. W ciągu kilku godzin zebraliśmy kilkanaście worków śmieci! W tym dniu również klasa IV wykonała plakaty .Mamy nadzieję, że wieś przez długi czas pozostanie czysta, a wszyscy uczniowie, rodzice oraz pozostali mieszkańcy wspólnie, przez cały rok, będą dbać o czystość i piękno naszej okolicy.

• ZBIÓRKA TALENCIAKÓW

• Zachęcamy do wsparcia naszej szkoły w zbiórce Talenciaków. W ubiegłym roku, dzięki Państwa pomocy otrzymaliśmy w ramach tej akcji mnóstwo nagród, w tym głośnik bezprzewodowy.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• 4 września odbył się uroczysty apel rozpoczynający rok szkolny 2023/2024. Podczas uroczystości pani dyrektor, Agnieszka Forgiel, przywitała gości - zastępcę burmistrza Bogdana Jaroszewicza, rodziców, nauczycieli oraz wszystkich uczniów naszej szkoły, życząc samych sukcesów w nowym roku szkolnym. Po apelu uczniowie rozeszli się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami.

• Konferencja dotycząca budowy hali sportowej „Olimpia”.

• 1 września w naszej szkole odbyła się konferencja dotycząca budowy hali sportowej „Olimpia”.

W tym dniu została podpisana umowa dotycząca pierwszego etapu budowy.

Na konferencji obecni byli - burmistrz Robert Czapla, radni powiatowi i gminni, zastępca burmistrza, rodzice, nauczyciele, uczniowie oraz mieszkańcy naszej wsi.