• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – klasa III

• Dnia 29 września  odbyło się, pierwsze w nowym roku szkolnym, spotkanie w Bibliotece Miejskiej w Strzelewie. Dzieci uroczyście świętowały   Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania . Uczniowie zostali zapoznani z nową pozycją księgozbioru bibliotecznego. Po wysłuchaniu czytanego  przez panią Dominikę tekstu, wykonali przepiękne prace plastyczne.

• „Bezpieczna droga do szkoły”

• W dniu 28 września 2022 roku przedstawiciele z Komisariatu Policji w Nowogardzie – specjalistka ds. nieletnich i patologii pani Paulina Stawirej i dzielnicowy mł. asp. pan Kamil Paleta spotkali się z uczniami klas 0-III, aby porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa
             w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się pod-czas jazdy rowerem, bezpiecznym zachowaniu w czasie oczekiwania na autobus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu oraz samochodu. Pani Paulina Stawirej omówiła dzieciom zasady korzystania z numeru telefonu alarmowego 112 oraz zwróciła szczególną uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze. Omówiła sposoby unikania lub pokonywania ich, uczuliła uczniów, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów podczas podróży samochodem. Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien nosić.

Na koniec spotkania uczniowie w sposób praktyczny utrwalili zasady przechodzenia przez jezdnię i umiejętność rozpoznawania ważnych znaków drogowych. W nagrodę za aktywny udział dzieci otrzymały elementy odblaskowe. Było to dla uczniów nietypowe zajęcia, pełne wiadomości i informacji, zarówno już znanych jak i nowych. Serdecznie dziękujemy za spotkanie, które było interesujące i pouczające, a przekazana wiedza teoretyczna z pewnością znajdzie zastosowanie w praktyce.