• Uroczyste pożegnanie roku szkolnego 2020/2021

          • W piątek 25 czerwca dzieci i młodzież naszej szkoły uroczyście pożegnali rok szkolny 2020/2021 i powitali długo oczekiwane wakacje. Otrzymali świadectwa, podsumowujące cały rok ich nauki. Chwili wręczenia świadectw towarzyszyły życzenia składane nauczycielom oraz kwiaty od uczniów, w podziękowaniu za poświęcanie się im w ciągu roku szkolnego.

            Drodzy Uczniowie!

            Za nami wyjątkowy i dość trudny rok szkolny,  ale wspólnymi siłami daliśmy radę. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek! Życzymy Wam aby tegoroczne wakacje obfitowały w dni pełne relaksu, spokoju, realizacji pasji oraz spotkań z bliskimi. Wykorzystajcie wolne chwile na aktywny wypoczynek, a może słodkie lenistwo ?!

          • Uroczystość pożegnania absolwentów szkoły oraz uczniów klasy III

          • 24 czerwca w Szkole Podstawowej w Strzelewie odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów szkoły oraz uczniów klasy III, którzy zakończyli I etap nauki i od września rozpoczną swoją przygodę edukacyjną już na II etapie.

            Na początku swoje zdolności artystyczne zaprezentowali młodsi uczniowie, a po nich głos zabrali przedstawiciele klasy 8. Obie klasy dziękowały zarówno pani dyrektor, jak i nauczycielom, wychowawcom i rodzicom za trud wychowania i nauki.

            Następnie pani dyrektor, Agnieszka Forgiel, również podziękowała wszystkim za pracę i zaangażowanie, szczególnie w czasie ostatnich miesięcy nauki zdalnej, z którą wszyscy musieli się zmierzyć z uwagi na pandemię. 

            W kolejnej części apelu pani dyrektor wręczyła uczniom nagrody oraz dyplomy.

            Absolwenci Szkoły Podstawowej w Strzelewie:

            1. Hanna Bienias
            2. Igor Andrzej Bienias
            3. Maja Bortnik
            4. Igor Cejman
            5. Nikodem Chadaś
            6. Kamil Gabrysiak
            7. Daniel Krzysztof Kozak
            8. Szymon Królik
            9. Mateusz Patryk Mieczkowski
            10. Julia Otoka
            11. Kamila Sheptytska
            12. Maciej Wyżykowski

            Powodzenia na kolejnych etapach nauki oraz udanych wakacji!!!

          • „MY SUMMER HOLIDAYS”

          • W miesiącu czerwcu został zorganizowany, przez nauczycieli p. Karolinę Cyboroń oraz Agatę Kowalczyk  międzyszkolny konkurs plastyczny skierowany jest do wszystkich uczniów klas 1- 3 szkół podstawowych gminy Nowogard zainteresowanych rozwijaniem znajomości języka angielskiego - „MY SUMMER HOLIDAYS”.Termin oddania prac 21.06. 2021 r.

            Komisja w składzie: Karolina Cyboroń, Agata Kowalczyk oraz Katarzyna Szafran przyznała:

            - I miejsce – Natalia Płusa SP Orzechowo;

            - II miejsce – Justyna Pietrzak SP Żabowo;

            - III miejsce – Nikola Kamasz SP Orzechowo;

            Wyróżnienia:

            - Karolina Sikora SP Orzechowo,

            - Adelka Niemirska SP Żabowo,

            - Paula Rogulska SP Orzechowo.

          • BEZPIECZNE WAKACJE - SPOTKANIE Z POLICJĄ

          • Zbliżają się wakacje, dlatego też w naszej szkole jak co roku, została przeprowadzona wśród uczniów kl. 0-III, pogadanka przez policję, na temat bezpiecznych wakacji. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie zachowywać się podczas nadchodzących wolnych dni. Pani policjantka ostrzegła przed zagrożeniami, jakie mogą ich spotkać podczas wakacji. Dzieci wspólnie z policjantami przypomniały, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz spędzać czas wolny na placu zabaw, przy akwenach wodnych i innych miejscach na świeżym powietrzu. Pani policjantka zwróciła także uwagę na wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznajomych, uważanie na to, czym nas ktoś częstuje. Przestrzegła przed zabawami z obcymi zwierzętami.  Mamy nadzieję, że uczniowie skorzystają z dobrych rad i bezpiecznie będą wypoczywać w wakacje.

          • Zakończenie roku szkolnego

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie dnia 25 czerwca o godz. 8.00 na holu głównym szkoły. Autobus rano bez zmian, powrót o godz. 8.30.

          • ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE KLASY III

          • CIEKAWE FORMY KSIĄŻEK PRZYCIĄGAJĄ MŁODEGO CZYTELNIKA, BO "CZYTANIE DOBRYCH KSIĄŻEK JEST NICZYM ROZMOWA Z NAJCIEKAWSZYMI LUDŹMI MINIONYCH CZASÓW"(Kartezjusz)

                 Dzisiejsze zajęcia biblioteczne w klasie trzeciej to zwieńczenie trzyletniej czytelniczej współpracy, przypieczętowanej pamiątkowymi Dyplomami i słodkościami. Pani Dominika jak zwykle zachęcała naszych młodych czytelników  do dalszego rozwoju pasji czytelniczych, bo każda książka to nowa fascynująca przygoda, zwłaszcza jeśli forma książki jest równie interesująca. A mamy dziś w ofercie naprawdę przebogaty wybór od e-booków, audiobooków przez picturebooki, książki pisane alfabetem braille'a, harmonijki, z dźwiękiem , z przesuwanymi obrazami i ruchomymi ilustracjami z bardzo starą techniką animacji OMBRO CINEMA-opartą na iluzji optycznej itp. Wszystkie pobudzają wyobraźnię, rozszerzają horyzonty i budują poczucie wartości. A to wszystko to wspaniała inwestycja w przyszłość każdego człowieka. Dziękujemy za wspaniałe zajęcia i całą trzyletnią współpracę

          • Warsztaty "Z książką na wakacje"

          • W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w przedostatnim tygodniu nauki ,w naszej szkole odbyły się lekcje biblioteczne pod hasłem „Z książką na wakacje”. Uczniowie dzielili się opiniami na temat swoich ulubionych książek i pisarzy, a następnie wykonali plakaty, które mają zachęcić do spędzenia wakacji z książką.

          • Wycieczka do biblioteki

          • W  dniu 17 czerwca 2021 roku przedstawiciele klasy VI i VII naszej szkoły, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, przeprowadzili wywiad z dyrektor Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Nowogardzie, panią Anetą Wysoszyńską. Podczas wywiadu dzieci pytały panią dyrektor między innymi o to, jak wygląda jej codzienny dzień w pracy, jakie studia należy ukończyć, żeby pracować w bibliotece, pytały o ulubione książki i pisarzy, czy też o to, czy lubi swoją pracę.

            Po rozmowie, dyrektor biblioteki oprowadziła uczniów po całym budynku biblioteki. Dzieci mogły zobaczyć jak wyglądają czytelnie dla dzieci i dorosłych, sala wystawowa czy też Izba Pamięci Ziemi Nowogardzkiej, a także ogród. Pani Aneta Wysoszyńska opowiedziała również o swoich planach dalszego rozwoju nowogardzkiej biblioteki.

            Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor za udzielenie wywiadu oraz wycieczkę po bibliotece.

          • CZYTAM Z KLASĄ

          • Klasa I ze Szkoły Podstawowej w Strzelewie melduje zakończenie modułu III, a tym samym udział w tegorocznym projekcie
            CZYTAM Z KLASĄ. Bardzo serdecznie dziękujemy za możliwość udziału we wspólnym czytaniu, którego realizacja sprawiła dzieciom wiele frajdy.

            Realizację modułu zakończyliśmy w gorącej Afryce wraz z naszym bohaterem Kazikiem. Lektura książki rozbudziła w nas dziecięcą ciekawość świata, przeniosła w odległe, nieznane miejsca, pozwoliła zobaczyć to, czego do tej pory niejeden z nas nie dostrzegł.

            Uczniowie po przeczytaniu książki stworzyli rysunkowy fotoreportaż z podróży Kazika, wykonali makietę Afryki. „Zadaniowe” czytanie dobiegło końca, ale już dziś uczniowie wyszukują na bibliotecznych półkach równie ciekawych pozycji na wakacyjne dni. Pozdrawiamy i do zobaczenia po wakacjach.

            Karolina_Cyboro_-_Certyfikat_Nauczyciela.pdf

            Karolina_Cyboro_-_Czytam_z_klasa_-_Modul_III.pdf​​​​​​​

            Wychowawca klasy I

            Karolina Cyboroń

          • CZERWIEC 2021r. Podsumowanie programu przyrodniczego „Przyroda wokół nas”- LATO

          • W miesiącu czerwcu został podsumowany innowacyjny program przyrodniczy „Przyroda  wokół nas”. Na początek uczniowie oglądali film „Bezpieczne wakacje” oraz  prezentację multimedialną „Czy kwiaty to tylko ozdoba?”. Poznali rośliny rosnące latem. Przypomniane zostały wiadomości na temat ekologii, podróży, zdrowego odżywiania, bezpieczeństwa w czasie wakacji nad wodą, w górach i w lesie. Dzieci wzięły udział w quizie przyrodniczo – ekologicznym, w którym największą wiedzą wykazali się: Antoni Kowalski, Marcel Król oraz Natalia Skwira. Następnie przedszkolaki wykonały plakat „Bezpieczne Wakacje”. Na zakończenie wszyscy złożyli przyrzeczenie Przyjaciela Przyrody i otrzymali pamiątkowe dyplomy.

          • Międzyszkolny konkurs matematyczno - plastyczny „Majowa łąka” dla klas IV – VII.

          • W miesiącu maju został zorganizowany, przez nauczycieli p. Ewę Rapę oraz Katarzynę Szafran, międzyszkolny konkurs matematyczno - plastyczny „Majowa łąka” dla klas IV – VII. Termin złożenia prac został wyznaczony do 4 czerwca 2021r. Na konkurs wpłynęły  prace plastyczne z SP Orzechowo,  SP Długołęka oraz SP Strzelewo.

             

            Komisja w składzie: Ewa Rapa i Katarzyna Szafran przyznała:

             

            - I miejsce – Wiktoria Skrajda SP Orzechowo;

             

            - II miejsce – Aleksandra Razik SP Orzechowo;

             

            - III miejsce – Marcel Płusa SP Orzechowo;

             

            - wyróżnienie – Julianna Zielińska SP Długołęka

             

             

          • Warsztaty pisarskie w oddziale przedszkolnym i klasie pierwszej. Spotkanie autorskie z Pawłem  Beręsewiczem na kartach niewielkiej książeczki "Czy pisarzom burczy w brzuchu”?

          • Dnia 10 czerwca 2021 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty pisarskie
            z Panią Dominiką Rossą z Publicznej Biblioteki w Strzelewie.

            Pisarz uwielbiany za dowcip i intelektualną rozrywkę, jaką funduje młodszym i starszym czytelnikom w każdej książce. Obsypany nagrodami m.in.: Nagrodą im. K. Makuszyńskiego, Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY, Książka przyjazna dziecku, Dwukrotny laureat Konkursu Literackiego im A. Lindgren, Nagrodą Literacką m.st. Warszawy.

            Warsztaty pozwoliły małym czytelnikom choć troszkę zorientować się
            w pracy pisarza i procesie powstawania historii książkowych. Uczestnicy również mieli szansę spróbować stworzyć własne kreacje małych form książkowych.

          • Dzień Sportu

          • Dnia 9 czerwca 2021 r. w naszej szkole odbył się Dzień Sportu, który miał na celu integrację dzieci po powrocie do szkoły z nauczania zdalnego. Wszystkie zawody i konkurencje odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas 0-III oraz IV-VIII.

            Dzień rozpoczął się od  wspólnych zabaw i gier w klasach. Następnie wszystkie dzieci, z podziałem na klasy młodsze i starsze, wzięły udział w zawodach sportowych zorganizowanych na świeżym powietrzu. Były skoki w dal, rzuty do kosza, mecze piłki nożnej i siatkowej oraz zumba. Nie zabrakło również pieczenia kiełbasek przy ognisku, lodów oraz słodkich upominków zakupionych przez Radę Rodziców.

          • Dzień Dziecka – zajęcia sensoplastyczne.

          • Sensoplastyka® jest metodą i marką stworzoną przez Izabelę Annę Stefańską. To edukacja sensoryczno-plastyczna, nowatorskie zajęcia stworzone specjalnie dla młodych umysłów. Metoda ta jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 0 do 100 lat. Celem tych zajęć jest wspieranie rozwoju kompetencji intra oraz interpersonalnych poprzez odpowiednie przygotowanie przestrzeni oraz oparcie procesu twórczego na podejściu coachingowym. Na zajęciach sensoplastycznych wykorzystywanymi materiałami sensorycznymi są tylko i wyłącznie w 100% bezpieczne produkty spożywcze.

             

             

            Dzisiaj z okazji Dnia Dziecka uczniowie Oddziału Przedszkolnego i klasy I,  pod opieką wychowawców, miały zajęcia sensoplastyczne. Dzieci wykonywały piasek kinetyczny zrobiony z oleju, mąki i barwnika a następnie mogły się nim bawić, kleić, formować w różne kształty. Następnie rysowały piękne obrazki kredą na podwórku szkolnym. Dzisiejsze święto zakończył słodki poczęstunek.

          • III, IV, V – 2021r. Program przyrodniczy „Przyroda wokół nas”- WIOSNA

          • W ramach innowacyjnego programu przyrodniczego „Przyroda  wokół nas”, w miesiącach: marzec, kwiecień i maj, odbyły się działania w oddziale przedszkolnym, według ustalonego harmonogramu zajęć. Na początek oglądaliśmy prezentację multimedialną „Pierwsze wiosenne kwiaty”. Założyliśmy zielony ogródek: zasadziliśmy cebulki kwiatów oraz zasialiśmy nasiona kopru, pietruszki i sałaty. Oglądaliśmy film edukacyjny na temat ekologii. Przez miesiące wiosenne, podczas spacerów, obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie, a następnie spostrzeżenia swoje przenosiliśmy na papier, wykonując ciekawe prace plastyczne. Bawiliśmy się kolorami, malowaliśmy tęczę. Poznaliśmy mieszkańców łąki oraz rośliny, które rosną właśnie na łące. Rozmawialiśmy także o prawach zwierząt.

            Zajęcia bardzo się dzieciom podobały.

          • Warsztaty mydlarskie

          • Warsztaty mydlarskie to niecodzienna okazja, aby własnoręcznie wykonać pachnące i idealne do kąpieli mydło. Dnia 24 maja br., tuż przed Dniem Matki, uczniowie z klas 0-III mieli okazję uczestniczyć w takich zajęciach w szkole. Dzieci podzielone na małe grupy z niecierpliwością czekały na swoją kolej, aby przenieść się w pachnący świat mydła i samodzielnie wykonać prezent dla Mamy. Prowadząca warsztaty pani Jola opowiedziała na początek ciekawostki oraz przybliżyła dzieciom historię powstania mydła. Nasi mali „producenci” mydła wykazali się dużą kreatywnością, wybierając kształty , dodatki, zapachy i kolory. Powstały przepiękne serduszka, kwiatki i babeczki, ozdobione brokatem lub płatkami róż, lawendy czy nagietka. Po zastygnięciu mydełka zapakowane zostały w przezroczyste torebki i ozdobione naklejkami. Każde dziecko otrzymało imienny certyfikat udziału w warsztatach. Po wykonaniu mydełek nastąpiła druga część zajęć, czyli samodzielne malowanie farbami gipsowych kwiatków, które z pewnością również ucieszyły wszystkie Mamy w dniu ich święta. Na zakończenie zajęć z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, na uczniów czekała ogromna niespodzianka w postaci brokatowego tatuażu, którego kształt i kolor wybierali sami według swoich upodobań. Był to owocny i radosny dzień, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

          • Dzień Matki

          • Podczas lekcji wychowawczych, uczniowie klasy 7 i 8 przygotowywali dla swoich mam niespodzianki w postaci plakatów z życzeniami. W ten sposób chcieli wyrazić swoją wdzięczność i miłość.Do życzeń przyłączają się wychowawcy klas.

          • Dzień Praw Zwierząt

          • 22 maja jest ogłoszony Dniem Praw Zwierząt.  Z tej okazji nasza szkoła włączyła się do projektu edukacyjnego, ,, Zwierząt Prawa  - Ważna Sprawa.  Projekt został skierowany do wszystkich uczniów , jak i dorosłych. Przeprowadzone zajęcia miały na celu uwrażliwić uczniów na krzywdę, jaka spotyka zwierzęta ze strony ludzi oraz zapoznać się z działalnością Komunalnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowicach. W oddziale przedszkolnym przeprowadzone zostały zajęcia pod tytułem ,, Przedszkolak – opiekun zwierząt domowych.  W klasie I i II na temat ,, Nasze zwierzęta i ich prawa”,
            w klasach IV i V -  ,,Zwierzę nie jest rzeczą’’. Podczas zajęć dzieci zgadywały zagadki, słuchały wierszy , zapoznały się z Światową Deklaracją Praw Zwierząt. Próbowały odpowiedzieć na pytanie ,,Co można zrobić by pomóc zwierzętom?”.  Obejrzały film o schronisku pt ,, Sosnowice – Tu szCzeka Miłość” oraz zostały rozdane ulotki o schronisku i ustawowych obowiązkach ludzi wobec zwierząt. Na koniec zajęć wykonały rysunki swoich ulubieńców.  Od wielu lat szkoła współpracuje ze Schroniskiem w Sosnowicach,  co roku przeprowadza zbiórkę karmy dla bezdomnych piesków.

          • Łąka tęczą malowana

          • Łąka jest bardzo interesującym środowiskiem przyrodniczym. Roślinność łąki skrywa w sobie wiele tajemnic, niespodzianek, ciekawostek, które właśnie poznaliśmy. Łąka jest gęsto pokryta roślinami zielonymi; jej mieszkańcami są liczne zwierzęta, głównie owady oraz pająki. Wspólnie odkrywaliśmy ten fascynujący świat przyrody.

            W ramach działań edukacyjnych, dzieci poznały wiele ciekawych opowiadań, wierszy, odpowiadały na zagadki o roślinach i zwierzętach, tworzyły improwizacje ruchowe naśladując poruszające się owady, słuchały odgłosów przyrody a także słuchały piosenek związanych z tematem łąki. Obejrzały także film przyrodniczy o łące. Wszystkie te teoretyczne wiadomości zostały sprawdzone i poszerzone podczas działań praktycznych. Wybraliśmy się z bowiem na wiosenną łąkę. Mali badacze szukali nie tylko owadów, lecz także ciekawych roślin, ziół. Zajęcia w terenie okazały się wielką frajdą.

            Na podsumowanie działań dzieci wykonały przepiękne prace plastyczne: „Kwiaty na wiosennej łące".

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Strzelewie
      • jus.barczak@poczta.fm , a.forgiel@interia.pl
      • 91-391-02-24
      • Szkoła Podstawowa w Strzelewie, 72-200 Nowogard 72-200 Nowogard Poland
      • https://www.facebook.com/profile.php?id=100088110761064&locale=pl_PL
  • Galeria zdjęć

      brak danych