• Wizyta w bibliotece 

          • Klasa I i II w ramach OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO „W mojej małej Ojczyźnie” udały się na wizytę do Biblioteki Publicznej w Strzelewie. Zadaniem było odszukanie informacji na temat herbu miejscowości. Budowanie poczucia przynależności oraz tożsamości narodowej  zaczyna się od lokalnej społeczności, miejscowości, tej najmniejszej cząstki każdego kraju. Dlatego też młody człowiek odkrywając karty  historii,  powinien choć chwilkę poświęcić na przeszłość regionu w którym żyje, by wiedzieć skąd jest i dokąd zmierza. Jakie wydarzenia z przeszłości  miały wpływ na obecny stan okolicy, w której dorasta, gdyż ona  ukształtuje go jako człowieka i obywatela.  Krótka retrospekcja w przeszłość regionu podczas zajęć bibliotecznych miała na celu zaznajomienie młodych ludzi z bogatymi dziejami Nowogardu i okolicznych miejscowości oraz ukazanie jak na przestrzeni dziejów i historycznej zawieruchy ewoluował Herb Nowogardu. Co oznaczają poszczególne jego elementy, skąd się wywodzą oraz kto miał wpływ na kształt i wygląd herbu.  Odtworzony przez dzieci herb podczas zajęć jest najlepszym dowodem na ogromne zaangażowanie i przyswojenie wielu cennych informacji. Serdecznie dziękujemy pani Dominice za pomoc w realizacji zadania projektowego.

          • Apel z okazji Święta Niepodległości

          • 11 listopada, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Uroczysty apel z tej okazji, odbył się 10 listopada. O godzinie 11.11 wszyscy razem odśpiewaliśmy hymn narodowy. Uczniowie naszej szkoły przygotowali i przedstawili widowisko słowno – muzyczne, upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy.

          • Zajęcia profilaktyczne z przedstawicielami Zakładu Karnego w Nowogardzie

          • Dnia 7 listopada 2022 uczniowie klas VI-VIII mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach profilaktycznych z przedstawicielami Zakładu Karnego w Nowogardzie. Zajęcia odbyły się w ramach orientacji zawodowej i doradztwa zawodowego. Funkcjonariusze przybliżyli uczniom swoje obowiązki oraz opowiedzieli o codzienności za więziennym murem, zarówno pracowników, jak i skazanych. Nie zabrakło pogadanki na temat odpowiedzialności karnej nieletnich. Uczniowie dowiedzieli się, co to jest resocjalizacja i jakie funkcje spełnia Służba Więzienna. Największy entuzjazm wśród młodzieży wzbudziła możliwość dotknięcia, a nawet przymierzenia oporządzenia funkcjonariuszy, np. kajdanek, kamizelki czy hełmu. Na zakończenie zajęć nasi goście opowiedzieli o procesie rekrutacji oraz zachęcili do wstąpienia w szeregi Służby Więziennej.

          • Mistrzostwa Powiatu Goleniowskiego Szkół Podstawowych w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w ramach ID

          • W dniu 08.11.2022r w Szkole Podstawowej w Wierzbięcine odbyły się Mistrzostwa Powiatu Goleniowskiego Szkół Podstawowych w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w ramach ID. Do rywalizacji w Igrzyskach Dzieci stanęło sześć szkół. Nasze dziewczęta w składzie: Lena Dobruychowska i Martyna Królik (ID) zajęły II miejsce natomiast chłopcy w składzie Bartosz Tomczyk i Filip Mrówczyński zajęli III  miejsceSerdecznie GRATULUJEMY!!!

          • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

          •  

            „ Jest taki dzień w kalendarzu

            Gdy świat dokoła magiczny się staje.

            Wszystkie dzieci o nim pamiętają-

            To listopadowy Dzień Postaci z Bajek”

             

            Uczniowie klas 0-III obchodzili  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, które to święto ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya – jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci. Z tej okazji dzieci przebierają się za ulubione bajkowe postacie. Święto niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne.

            To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów, zasad gramatyki czy kształtowania właściwych postaw moralnych.

          • „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach” – wojewódzki program profilaktyki, używania substancji psychoaktywnych

          • Dnia 5 listopada uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w spotkaniuz przedstawicielem Państwowej Inspekcji Sanitarnej panią Moniką Pyzik oraz przedstawicielem Komisariatu Policji panią Pauliną Stawirej.  Program edukacyjny "Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach" nie jest "programem o substancjach psychoaktywnych", lecz programem, który ma zapobiegać ich używaniu. Tym samym jego ideą jest wskazanie uczniom drogi rozwoju bez nałogów i ryzyka utraty zdrowia lub życia. Jego celem jest nie tylko zapobieganie używania substancji psychoaktywnych, lecz także przeciwdziałanie innym zrachowaniom problemowym, które mogą występować u młodych osób. W ten sposób treści programowe wpisują się w integralne podejście do profilaktyki.

          • Wycieczka do Szczecina

          • Dnia 3 listopada uczniowie z klas 4-8 wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Szczecina. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Techniki i Komunikacji, gdzie dzieci miały okazję zobaczyć maszyny do szycia, maszyny do pisania, samochody, motocykle, tramwaje, autobusy, wozy strażackie i policyjne - wszystko z ubiegłego wieku. Następnie wszyscy udaliśmy się do Multikina na seans pt. „Teddy i szmaragdowa tablica” - film animowany o tematyce historyczno - archeologicznej. Po filmie zjedliśmy obiad i zwiedziliśmy centrum handlowe. Po dniu pełnym wrażeń, szczęśliwi i zadowoleni z udanej wycieczki, wróciliśmy do domów.

          • PORZĄDKOWANIE CMENTARZA

          • Szkolny Klub Wolontariatu jak co roku zorganizował akcję ZNICZ. Uczniowie wraz z nauczycielami odwiedzali przez kilka dni przed Świętem Zmarłych cmentarz w Strzelewie. Wspólnymi siłami uporządkowaliśmy teren, zadbaliśmy o bezimienne, opuszczone groby oraz zapaliliśmy znicze. Zatrzymaliśmy się w zadumie przy  grobach niedawno zmarłej pracownicy naszej szkoły oraz księdza Franciszka, byłego proboszcza tutejszej parafii. 

          • Podwójny sukces naszych dziewcząt.

          • W dniu 26.10.2022r w Szkole Podstawowej w Wierzbięcine odbyły się Mistrzostwa Gminy Nowogard Szkół Podstawowych w tenisie stołowym dziewcząt w ramach ID oraz IMS. Do rywalizacji w Igrzyskach Dzieci jak i Igrzyskach młodzieży Szkolnej stanęło pięć szkół z terenu Gminy Nowogard. Nasze dziewczęta w  składzie: Lena Dobruychowska i Martyna Królik (ID) oraz Gabriela Bortnik i Weronika Solarska (IMS) były bezkonkurencyjni w swoich kategoriach wiekowych i zajęły I miejsce tym samym obie drużyny otrzymały awans do Mistrzostw Powiatu Goleniowskiego.  Serdecznie GRATULUJEMY oraz życzymy sukcesów na wyższym szczczeblu. 

          • IGRZYSKA DZIECI i MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW

          • W dniu 25.10.2022r w Szkole Podstawowej w Wierzbięcine odbyły się Mistrzostwa Gminy Nowogard Szkół Podstawowych w tenisie stołowym chłopców w ramach ID oraz IMS. Do rywalizacji w Igrzyskach Dzieci stanęło pięć szkół z terenu Gminy Nowogard. Nasi chłopcy w składzie: Bartosz Tomczyk oraz Filip Mrówczyński byli bezkonkurencyjni w swojej kategorii wiekowej i zajęli I miejsce tym samym otrzymując awans do Mistrzostw Powiatu Goleniowskiego. W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej wystartowało natomiast 6 szkół z terenu naszej gminy. Rozgrywki toczyły się w sysytemie grupowym. Nasi chłopcy w składzie Krystian Szulc oraz Oskar Kurowski pokonali w grupie wszystkich swoich rywali ale niestety ulegli w finale drużynie z Wierzbięcina zajmując tym samym II miejsce, które również uprawnia ich do udziału w Mistrzostwach Powiatu Goleniowskiego. Serdecznie GRATULUJEMY oraz życzymy sukcesów na wyższym szczeblu. 

             

          • „ZABAWY SENSOPLASTYCZNE”

          • Uczniowie klasy I i II przystąpili do realizacji Innowacji pedagogicznej „ZABAWY SENSOPLASTYCZNE”. Sensoplastyka to polisensoryczna przestrzeń możliwości, która wpływa na stymulację wszystkich zmysłów. Dzieci uwielbiają zabawy z pachnącymi, sypkimi, mokrymi czy kleistymi materiałami, które możemy znaleźć w każdej kuchni. Wiele radości dało im stworzenie przepięknych jeży z masy solnej oraz musujących kul do kąpieli.

          • Dzień warzyw i owoców

          • Warzywa i owoce to ważny element naszej diety, zawierające mnóstwo witamin tak bardzo potrzebnych  dla właściwego rozwoju dzieci. W naszej szkole dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat właściwej diety oraz przekonać się jak pyszne i pachnące mogą być surowe warzywa i owoce.  Z wielkim apetytem dzieci degustowały świeżo  wyciśnięte soki. Była to prawdziwa bomba witaminowa, którą dzieci piły ze smakiem. Następnie bawiliśmy się w kółeczku, śpiewając piosenki m.in .”Witaminki, witaminki” odgadywaliśmy zagadki i ćwiczyliśmy „Jarzynową gimnastykę”. Braliśmy udział  w „owocowym konkursie”, odgadując smak i kształt owoców i warzyw. Kolorowaliśmy też owoce i warzywa – bawiliśmy się przy tym znakomicie i …smakowicie!

          • JESIEŃ NIE MUSI BYĆ SZARA – konkurs plastyczny

          • W październiku  2022 r. w naszej szkole został zorganizowany gminny konkurs plastyczny pt. „Jesień nie musi być szara”. Konkurs skierowany był do uczniów klas I – III szkół podstawowych oraz oddziałów przedszkolnych gminy Nowogard.

            Na konkurs wpłynęło łącznie 158 prac plastycznych, w tym 122 prace z klas I-III szkół podstawowych oraz 36 prac z przedszkoli Gminy Nowogard. Komisja w składzie Renata Gorazdowska, Marlena Maciejewska, Justyna Barczak przyznała nagrody w następujących kategoriach:

            Oddziały przedszkolne :

            - I miejsce –  Michał Macała - Oddział Przedszkolny SP Długołęka

            - II miejsce – Nikodem Jażdżewski – Niepubliczne Artystyczne Przedszkole KRAINA FANTAZJI Nowogard

            - III miejsce – Julia Czapla – Przedszkole Miejskie Nr 4 Nowogard

            - Wyróżnienia: Oliwia Źróbek – Oddział Przedszkolne SP Strzelewo, Gabriel Kowalczyk – Przedszkole Publiczne Nr 3 Nowogard

            Klasy I - III :

            - I miejsce – Tomasz Paleta – kl. II a SP Nr 2 Nowogard

            - II miejsce – Anastazja Topolska – kl. I SP Długołęka

            - III miejsce – Sara Olawa – kl. III c SP Nr 1 Nowogard

            - Wyróżnienia: Adela Niemirska – kl. III c SP Nr 1 Nowogard, Lena Karpińska – kl. I SP Orzechowo

            Komisja przyznała laureatom dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy!

          • CZYTAM Z KLASĄ – EDYCJA IV „PODRÓŻOWANIE PRZEZ CZYTANIE” MODUŁ I – PODRÓŻE PO POLSCE

          • Uczniowie z klasy III Szkoły Podstawowej w Strzelewie rozpoczęli swoją przygodę w projekcie ,,Czytam z klasą -  lekturki spod chmurki - edycja IV". Chmurka Tosia zawitała w naszej sali. Wykonaliśmy kolorowe lekturniki, każde dziecko przyozdobiło swoją własną chmurkę oraz ulepiło „Czytusia”. Zaczynamy naszą przygodę z lekturą pt. "Mania, dziewczyna inna niż wszystkie. Opowieść o Marii Skłodowskiej – Curie” autor Julita Grodek.

          • DZIEŃ POCZTY – WIZYTA KLASY III W BIBLIOTECE

          • W piątek 21 października 2022 roku, uczniowie klasy III, odwiedzili panią Dominikę w Bibliotece Miejskiej. Tematem przewodnim był Dzień Poczty. Wszechobecna technologia cyfrowa wypiera coraz częściej "poczciwy papierowy list", ale jak w piosence tak i w życiu, człowiek ten papierowy list choć raz będzie musiał napisać i co wtedy..? Czy będzie jeszcze pamiętał jak poprawnie wygląda konstrukcja takiego listu, czy będzie wiedział, że trzeba uiścić opłatę w formie znaczka i gdzie go przykleić?

            A poprawnie zaadresować czy będzie umiał, żeby list nie błąkał się po świecie jak ten z opowiadania Grzegorza Kasdepke " O liście, który zabłądził"? O tym wszystkim i wielu innych ważnych informacjach, uczniowie klasy III dyskutowali  i uczyli się podczas spotkania, by nie popełniać błędów przy wysyłaniu naszych listów i przesyłek żeby docierały do adresata. Bardzo dziękujemy za urocze spotkanie i twórczą pracę.

          • 19.10.2022r. Program innowacyjny „Kim będę gdy dorosnę”.

          • W ramach programu innowacyjnego „Kim będę gdy dorosnę”, dzieci poznały pierwszy z zaplanowanych zawodów: bibliotekarz. Spotkaliśmy się w Publicznej Bibliotece w Strzelewie z panią Dominiką Rossą, która od wielu lat pracuje w bibliotece. Pani Dominka zapoznała nas z tajnikami zawodu, pokazała dokumentację biblioteczną a także zapoznała z zasadami obowiązującymi w bibliotece. Uczniowie wykonali piękne zakładki do książek. Spotkanie to na pewno długo zostanie w ich pamięci.

          • Pierwsze  abecadło

          • Pierwszoklasiści z naszej szkoły otzrymali książkę "Pierwsze  abecadło" z Instytutu Książki, który rozpoczął kolejną odsłonę kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek”. Ksiażka została przygotowana szczególnie z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.

          • Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

          • Dnia 13.10.2022 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Na początku głos zabrała dyrektor Agnieszka Forgiel, która w swoim przemówieniu, złożyła wszystkim pracownikom oświaty życzenia oraz wręczyła nagrody dyrektora - „za trud, cierpliwość oraz wytrwałość”. Następnie uczniowie zaprezentowali swoje zdolności w przygotowanej części artystycznej. Nauczyciele, pracownicy obsługi oraz zaproszeni goście mogli wysłuchać wierszyków i piosenek. Dzieci przypomniały również historię powstania Dnia Edukacji Narodowej. Na zakończenie zostały wręczone upominki, przygotowane przez Radę Rodziców.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Strzelewie
      • jus.barczak@poczta.fm , a.forgiel@interia.pl
      • 91-391-02-24
      • Szkoła Podstawowa w Strzelewie, 72-200 Nowogard 72-200 Nowogard Poland
      • https://www.facebook.com/profile.php?id=100088110761064&locale=pl_PL
  • Galeria zdjęć

      brak danych